ASUS Dual RX580 8 GB fazla ısınıyor

ksmne12

Decapat
Öncelikle merhabalar. ASUS RX 580 8 GB ekran kartım var ama fazla ısınıdığını düşünüyorum. İnternette baktığımda aynı oyunu 55 derecede çalıştırırken, benim ekran kartım 70-76 dereceler arasında dolaşıyor. Bu dereceler undervolt yapılmış halidir. Yapabileceğim bir şey var mı? Yoksa markadan markaya değişiyor mu? Videoyu da aşağıya bırakıyorum. Cevalarsanız teşekkür ederim.

Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Markadan markaya değişiyor ki sizin Asus Dual RX 580'in ısınması pek anormal değil. Ayrıca buna kasanın hava sirkülasyonu, fanların hızı da etki ediyor. Şu sıcak günlerde 70 dereceyi görmeniz gayet normal.

Değilmiş ama güncelleme gelmeden öncede aynıydı.
Asus RX 460 ile aynı fan sistemine sahibiz. Hatta sizinkisi biraz daha iyi. Benimkisi yük altında testte 70 dereceyi gördü oto fan' da. Oyunları oynarken isterseniz fan hızını %75 yapabilirsiniz. Şahsen 1 senedir oyun oynarken hep %75 fan hızında kullanıyorum ekran kartını.

Markadan markaya değişiyor ki sizin Asus Dual RX 580'in ısınması pek anormal değil. Ayrıca buna kasanın hava sirkülasyonu, fanların hızı da etki ediyor. Şu sıcak günlerde 70 dereceyi görmeniz gayet normal.
Sizin ekran kartınız da mı bu şekilde hocam ?
Asus RX 460 ile aynı fan sistemine sahibiz. Hatta sizinkisi biraz daha iyi. Benimkisi yük altında testte 70 dereceyi gördü oto fan' da. Oyunları oynarken isterseniz fan hızını %75 yapabilirsiniz. Şahsen 1 senedir oyun oynarken hep %75 fan hızında kullanıyorum ekran kartını.
Fan hızı %85 de 73 derece hocam :) Anlamış değilim.
Videoyu anlamış değilim. Resmen buz gibi çalışıyor ekran kartı. Düşük olur ama fazlasıyla düşük videoda ki.

Benim rx580 de sadece Lol de max 55 derece Valora tta 60 derece oluyor. Onun dışında far cry 3, resident evil 2, just cause 4 gibi oyunlarda hep max 75 derece civarlarinda oluyor. Bende anlamıyorum youtubedaki videolarda nasil bu kadar düşük sicakliktalar.

Aslında videodaki adam yüksek ihtimalle özel soğutucu kullanıyor yoksa bu kartın 55 derecede böyle grafik oluşturması imkansız sizin değerleriniz gayet normal.

Geri
Yukarı