Çözüldü ASUS Dual RX580 ısınma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EdoMeister

Centipat
Daha fazla  
Elimde RX580 4 GB ASUS Dual versiyonu var. Başlıkta da gördüğünüz gibi fazla ısınıyor.
Ekran kartına undervolt yaptım Radeon ayarlarında, Advanced Control'den Power kısmını 1050'ye sabitledim ve 2-3 derece oynadı. Ancak bu şekilde de oyunlarda çoğunlukla WattMan hatası alıyorum. Eski haline getirince de çok fazla ısınıyor(80C-85C).

Aslında sorunum ısı değil ama ısınınca malum fan sesi artıyor. Ve belli bir süre sonra bu ses baş ağrısı yapıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Kasam: Rampage X-Horse 3 önde 1 arkada fan var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkürler. Sizce şu an kullandığım kasa nasıldır? Ön tarafı full mesh ama elimi içeri koyduğumda çok az hava geliyor ve egzoz fanda dışarı çok az hava atıyor. Mesh paneli çıkarınca toz filtresi ile birlikte çıkıyor ve bu zamanda içeri toz girecek diye çıkarmak istemiyorum😒 Bir öneriniz var mıdır?

İlk önerim yazım kurallarına uymanız olacaktır. İkincisi ise Çin malı merdiven altı bir markanın herhangi ürününü bir daha almamanız. Bütçeniz yoksa bile sabretmeniz daha iyi olacaktır. BIOS'dan fanları PWM ile en yüksek hıza ayarlayabilirsiniz. Benimkiler de maalesef Rampage. İleride yükseltirim, şu anlık benim için herhangi bir sorun teşkil etmiyor. 730RPM civarlarından 1000 küsürlere kadar çıkarabiliyorum dediğim şekilde.
Elimde RX580 4 GB ASUS Dual versiyonu var. Başlıkta da gördüğünüz gibi fazla ısınıyor.
Ekran kartına undervolt yaptım Radeon ayarlarında, Advanced Control'den Power kısmını 1050'ye sabitledim ve 2-3 derece oynadı. Ancak bu şekilde de oyunlarda çoğunlukla WattMan hatası alıyorum. Eski haline getirince de çok fazla ısınıyor(80C-85C).

Aslında sorunum ısı değil ama ısınınca malum fan sesi artıyor. Ve belli bir süre sonra bu ses baş ağrısı yapıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Kasam: Rampage X-Horse 3 önde 1 arkada fan var.
Selamın aleyküm sorunu nasıl çözdün söyler misin?

Biraz geç cevap verdiğim için kusura bakmayın.
Nasıl yaptığınızı anlatabilir misiniz acaba ?
MSİ Afterburner üzerinden -100MV yap. Ardından yine afterburner üzerinden 75 derece ve üzerinde %100 fan hızında çalışacak şekilde fan profili oluşturun. Bunu da kaydedin ve PC'yi açar açmaz kayıtlı afterburner'dan kayıtlı profili seçip kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı