Asus E402S Memory Management Hatası

WhiteWidow

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni aldığımız Asus E402S model notebook'ta Win10 64 bit sistemi kaldırıp 32 bitini kurduk. SSD ilk aldığımızdan beri çok yavaş çalışıyordu SSD olduğu halde yeni cihazın çalışıp hazırlanması 2 dk sürüyordu. İşletim sistemini kurduktan sonra sürücü kurma konusunda sıkıntı yaşadık kurulumlarında hata alıyorduk. Şimdi tekrar 64 bit'e çevirelim sistemi dedik fakat cihaz açılırken sürekli "Memory Management" hatası veriyor ve yeniden başlatıyor. BIOS harici hiçbir yere giremiyoruz, işletim sistemi kurulumu yaptık tekrar güç bela fakat hatayı gidermedi. Windows'u başlatamıyor. Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Cihaz daha 3 - 4 haftalık.

Bios Bilgileri : American Megathrends 2016 Version 2.17.1249

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba;
İlk olarak SSD yada HDD bağlanıtınısını tam olarak kontrol ediniz. Ardından bios güncellemesi varsa bios güncellemesini yapınız. Eğer düzelmezse RAM uyumunu kontrol ediniz. RAM ları çıkartıp tek tek takınız ve deneyiniz. 2 yada daha farklı ram kullanılıyorsa ürün iadesini isteyin yada garantiye yollayın. Sorunuda belirtmeyi unutmayın.

SSD değil de EMMC olmasın? Celeron ya da Pentium işlemcili ise öyledir ki zaten o da anakarta entegre olur. Bu durum yani konfigürasyon kısmen yavaş olmasını da açıklıyor.
Kurcalamadan garantiye ver. Olur da iade şansın doğarsa geri verip ikinciel i5li bir makina al.

Tekrar denemek istersen, eski BIOS ayarlarına getirip sistemle gelen aynı windows sürümünü kurup driverleri Asus sitesinden hallet, tabii olur da açılırsa.

Aynı problemi yaşadım bugün,
Denemediğim şey kalmadı ve en sonunda dvd hazırlayıp harici dvd sürücü ile kurulum yapmayı başardım.
Bu şekilde sorunu çözebilirsiniz..

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı