ASUS Essentio CM6730 için Upgrade

lacin

Hectopat
PC'min özellikleri:

Monitör:

AOC E2243FWS LED 21,5 inç

Kasa:
Asus 6730 ASUS - Masaüstü Bilgisayar- ASUS Essentio CM6730

Ekran kartı hariç oldukça makul geldi ve satın aldım. Yalnız yukarıda yazan monitörü ayriyetten gidip Vatan Bilgisayar'dan satın aldım. Bu monitör gözlerimi nedense belli bir süre sonra rahatsız ediyor, ben tam tersi olacağını düşünmüştüm alırken
. Ben bu sorunun ekran kartı yetersizliğinden olduğunu düşünmeye başladım keza tüplü monitörde böyle bir sorun yoktu. Ben de PSU'm ve bütçem doğrultusunda bir ekran kartı almaya karar verdim.

Kasa bileşenleri:

350 Watt PSU
Intel Core i3 3.30 GHz İşlemci
Intel HD2000 Graphics
4 GB 1333 MHz DDR3 RAM
500 GB HDD
ASUS Anakart
Intel Cougar Point H61 chipset (Intel Sandy Bridge)
Windows 7 Ultimate 64 Bit işletim sistemi

Bütçem ve PSU'um dogrultusunda birinci tercihim HD 6850 ama 350 Watt PSU'nun yukarıdaki sistemle birlikte HD 6850'ye yetip yetmeyeceğinden emin değilim. Eğer yetmiyorsa HD 7770 almayı planlıyorum ama onun yeteceğinden de tam emin değilim.
功率计算器 Bu siteden ölçtüğüme göre yetiyor fazlasıyla ama sizin fikir ve tavsiyelerinizi de almak istiyorum. Riske atmayayım şimdi kasayı durup dururken.

Son düzenleyen: Moderatör:
O siteye bakarsan benim sistemime 178 w güç kaynağı istiyor. 6 PIN güç girişi olan bir ekran kartı için gerçek 450w gerekmektedir. Satılan çoğu güç kaynağı gerçek gücünü veremediği için 80+ sertifikası olan modellere bakmalısın. Bütçen en fazla ne kadar ?

Vallahi ben o siteye senin bileşenleri ve HD 6850 ekledim bana 80 Watt yeter dedi. :D Yani ne kadar güvenilir bilmem ama ASUS dandik PSU kullanmaz o yüzden o PSU'uya güvenebilirsin hem diğer bileşenlerinde düşük güç tüketimine sahipler. Bence HD 7770, hazır ciddi bir indirimdeyken, sana uygun ve bu sisteme gidecek en iyi kart. Şu modeli öneriyorum:

VATAN COMPUTER - SAPPHIRE - HD7770 Edition O.C. GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı - Ekran Kartı

Ömer hatırla, BilgisayarKurdu kullanmıştı. Gerçek 350 Watt PSU ve HD 6850. Yük altındayken kapanıyor demişti. PSU değiştirmesi gerekiyor bence.

182W Watt :D Hiç de inandırıcı gelmedi o site :D Benim sisteme ben 230 Watt PSU almaya gidiyom :D

Bu kasadaki güç kaynağı 300 Watt'lık. 350 Watt Peak değeri. Yani işi sağlama almak lazım. Sonuçta bu kasa oyun için değil Multimedya için tasarlanmıştır. Güç kaynağını 400W 80 Plus bir modelle değiştirmenizi tavsiye ederim. Bu işlem garantiyi devre dışı bırakmaz.

PSU değiştirmeden HD6850 takmak istiyordum ama mümkün değil sanırım.

GT 440 75 Watt
HD 7770 83 Watt
HD 7850 101 Watt
HD 6850 118 Watt

Bunlar bana PSU ve bütçe konusunda uygun ekran kartları. HD 7770 ile HD 6850 arasında belirgin bir güç tüketimi farkı var. Mevcut PSU'mla bileşenlerimin az güç tüketmesini de hesaba katarak HD 7770 alsam bir problem yaşar mıyım ? Mevcut PSU yeterli olur mu ? Bu arada Cumhuriyetimizin 89.yılı hepimize kutlu olsun.

Bak işin ustası orada belirtmiş. PSU'un aslında gerçek 300 Watt imiş. Yani senin PSU değişimi yapmadan ileri seviye bir kart alman mümkün değil gibi. Eğer bu iş için ayırabileceğin bütçeni belirtirsen önerilerimizi yapabiliriz.

Evet şimdi ben de baktım. Sanırım buna olacak en iyi ekran kartı Nvidia GT640 falan, sitelerinde de öyle yazmış zaten. Daha 5 ay önce aldığım kasa 300 Watt PSU gerçekten ilginç :) Ayırdığım bütçe 300 TL.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı