ASUS EX-A320M-Gaming ve R5 5600 ile verim alınır mı?

HolmeSama

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni bir sistem toplamaktayım. Fazla araştırma yapmadan sırf indirimde diye ASUS EX-A320M Gaming anakartını aldım. Ama sonradan öğrendim ki bu anakartlar OC desteklemiyormuş. Ryzen 5 5600 işlemci 3.50-4.40 arası GHz hızı veriyor ve hızı kendisi ayarlıyormuş galiba. Şimdi bu anakartı kullanırsam eğer işlemcimden yine de verim alır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kullandım 3 gün boyunca darboğaz ve takılmalar oluyordu bariz hissediyorsun çünkü MOSFET'ler ve diğer bileşenleri çok iyi beslemiyordu işlemciyi sonradan Gigabyte B550M D3sh modeline geçtim canavar gibi işlemcinin kaymağını hissediyorum.

Hız konusunda sorun olmaz. Onu zaten işlemci kendisi ayarlıyor. OC maksimum 10 FPS etki eder. Daha önemli olan kararlılık ve soğutmanın nasıl olacağı. Bu anakartta soğutma mevcut. 5600 gibi işlemcinin soğutması zayıf olan anakartlarda stabilite sorunu yaşayanları duydum, o nedenle kendim de şahsen VRM soğutmalı anakart aldım chipset olarak seninkinden farklı. Benim modelde de 6 faz var, senin modelde de 6 faz. Sıkıntı çıkarmayabilir. Ben sorun yaşamıyorum 6 faz ile. Aynı fazlar arasında da fark olabiliyor. İkisi arasında fark var mı bakmadım hiç açıkçası.

Hız konusunda sorun olmaz. Onu zaten işlemci kendisi ayarlıyor. OC maksimum 10 FPS etki eder. Daha önemli olan kararlılık ve soğutmanın nasıl olacağı. Bu anakartta soğutma mevcut. 5600 gibi işlemcinin soğutması zayıf olan anakartlarda stabilite sorunu yaşayanları duydum, o nedenle kendim de şahsen VRM soğutmalı anakart aldım chipset olarak seninkinden farklı. Benim modelde de 6 faz var, senin modelde de 6 faz. Sıkıntı çıkarmayabilir. Ben sorun yaşamıyorum 6 faz ile. Aynı fazlar arasında da fark olabiliyor. İkisi arasında fark var mı bakmadım hiç açıkçası.
yani kısacası şuan ki anakartı kullanayım mı hocam

Geri
Yukarı