Asus Expedition GTX 1050 Ti Oyunlarda Yükte 78 Derece

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar. Benim Asus Expedition GTX 1050 Ti ekran kartım oyun oynarken %99 kullanıldığında 77 dereceyi buluyor bir süre oyunda kalınca 77-78 değişiyor ve o sırada fanlar %40-45 arası dönüyor sizce değerler normal mi ? Technopat'ın aynı kartı test videosunda da sabit 75 derece çalışıyordu benim kart ortalama 9 aylık falan 3 ay hiç kullanılmadı değerler konusunda beni bilgilendirir misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya kasa soğutman kötü ya da başka bir şey var. 90 derecelere kadar kartın çalışmasında sıkıntı olmaz ancak 1050 ti gibi güç tüketimi düşük bir kart için bu sıcaklıklar fazla geldi.

Sıcaklıkta korkulacak bir şey yok, yanlış bilgilendirme yapmayın. Fan hızıyla oynadınız sanırım. O sırada fanların %100'e yakın dönmesi lazım. Ayarlarınızı kontrol edin.

Sıcaklıkta korkulacak bir şey yok, yanlış bilgilendirme yapmayın. Fan hızıyla oynadınız sanırım. O sırada fanların %100'e yakın dönmesi lazım. Ayarlarınızı kontrol edin.
Ben korkmalısın gibi bir şey dediğimi sanmıyorum ve bilerek de sıkıntı olmayacağını söyledim. Sadece düşük güç tüketimli bir kart için yüksek olduğunu söyledim. Dikkatle yorumları okumadan yorum yapmayın.

Fan ayarını kiç ellemedim. %100 de dönmesi için 90-100 dereceye çıkması gerekiyormuş programda öyle gözüküyor default ayarlar böyle. 82 derecede %60, 68 derecede %30 falan dönüyor.

Dosya Ekleri

• Asus Gpu Tweak 2 Default.png
    Asus Gpu Tweak 2 Default.png
    11,4 KB · Görüntüleme: 69
Fan ayarını kiç ellemedim. %100 de dönmesi için 90-100 dereceye çıkması gerekiyormuş programda öyle gözüküyor default ayarlar böyle. 82 derecede %60, 68 derecede %30 falan dönüyor.
Ekran kartınız sessiz modda. Bu sebepten bu ısınmaları yaşıyorsunuz.
O ayarı aşağı indirin. 65 derecenin üzerinde geldiğinde fan hızını %90, 70 derecede ise %100 şeklinde ayarlarsanız olay çözülür.

Ekran kartınız sessiz modda. Bu sebepten bu ısınmaları yaşıyorsunuz.
O ayarı aşağı indirin. 65 derecenin üzerinde geldiğinde fan hızını %90, 70 derecede ise %100 şeklinde ayarlarsanız olay çözülür.
Ama ben hiç değiştirmedim ayarları varsayılan ayarlar yani ? Birde kart Gaming Modda gözüküyor

Kasanızda ki kablolama, düzen nasıl? Eğer dağınıksa bundan kaynaklı bir ısınma olabilir. Ya da yeteri kadar düzgün konumda fanlar kullanıyorsanız da bu olabilir.

Bende İgame GTX 1050 Ti kullanıyorum fanlar %30 da 55 dereceyi geçtiğini görmedim.Arkadaşta başka bir sıkıntı var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı