Asus Ez System Tuning ile overclock yapma

alpeksi

Decapat
Çok bilgili olmadığım bi konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var.

2x8 16 RAM'im var. 3200 MHz değeri fakat BIOS'da 2100 küsur olarak gözüküyor, canımı sıktı baya. Elle ayarlamaya kalksam orada voltajdır vesairedir bi ton ayarı var kurcalamak istemedim. BIOS'da gezindiğimde Asus anakartın otomatik overclock yaptığı "Ez tuning system"i gördüm. Sorum ise ben bunu “Asus optimal” yaparsam neler değişir ve böyle overclock yapmak sakıncalı mı? (İşlemciye bağlı Cooler Master Liquid 240 sıvı soğutma var. Ekran kartı ise MSI GTX 1060)

Teknik konuları çok bilmiyorum. Anlatırsanız sevinirim :) Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramler için BİOS'ta Intel sistemin varsa XMP, AMD sistemin var ise A-XMP kısmından otomatik kendi frekansına yükseltebilirsin. Öncesinde varsa BİOS Update yapman daha sağlıklı olacaktır.

Hayır. ASUS optimal yani performans seçeneğinin herhangi bir zararı yoktur. Zaten yaptıgı o.c 0.2GHz fazla değil. Ve voltajı daha az veriyor. Bence kullanabilirsiniz.

Bende yapmak istiyorum fakat normal yazıyor değişm iyor konu açtım ama kimse yardım etmedi destek verir misin rica etsem

Geri
Yukarı