Asus F3 laptop uyku moduna geçmiyor

Ben de format attığımda uyku modu inaktif oluyor; driverleri kurunca düzeliyordu. Driver sıkıntısı var anladığım kadarıyla. Çipset-AHCI-SATA-Ekran kartı driverlerini kendiniz kurun (Windows görüyor diye umursamazlık yapmayın.). Çok düşük bir ihtimal de format DVD'inde (ya da ISO) uyku modu yoktur/çıkarılmıştır.

• İşletim sistemi ne kullanıyorsunuz?
  • Format derken sistem geri yükleme mi yapıyorsunuz yoksa sıfırdan mı kurulum yapıyorsunuz?
  • Bilgisayara yüklediğiniz sürücüler güncel mi ve hangi sürücüleri yüklüyorsunuz?
  • Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle ekranından bir ekran görüntüsü koyar mısınız.

Evet Recep Abi'nin dediği gibi Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle'den Bilgisayarı Uyku Moduna Geçir'in hiçbir zaman diye mi işaretli olup olmadığını kontrol edin.

İşletim sistemi olarak Windows 7 Ultımate 32 bit. Normal format atılıyor Recep abi, hardisk tek parça yapıp sonra ikiye bölüyoruz. Genelde güncel yüklüyoruz, sadece işlemci yongasını yüklemiyoruz. Anakart sürücüsünü de extra olarak yüklemeyi gerek duymuyoruz. Öteki parçaların driverlarını güncel tutmaya çalışıyoruz.

Eksik cevap vermişsin. Uygku modu bölümünden istenilen fotoyu da koyar mısn ;) İşlemci yongası adında bir cihaz yok. İşlemci ya da yonga sürücüsü var (anakart sürücüsü de diyebiliriz). Yüklediğin sürüclerin sürüm numaralarını veya tarihlerini belirtir misin? Bir de cihazın tam modeli nedir?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı