ASUS FA506II vs ASUS X571GT

threshold

Centipat
120Hz olan alttaki laptop mu? Bu, sağlam malzeme kalitesine sahip. Plastik değil yani.),

60Hz olan alttaki laptop mu?(Bu laptop ise de plastik malzeme. Çok fark eder mi bilmiyorum.)

Oyuncu değilim arkadaşlar. Yazılım için ama arada oyun da oynarım (CoD - Warband - Age of Empires vb.) oyunlarda ya da yazılım yaparken bu iki ekran arasındaki farkı anlar mıyım? Hangisi özellikler bakımından daha mantıklı? Sırf ekran için RAM'den (3200'den 2666'ya) ve işlemci hızından (Ryzen 7 4800H'dan i7 9750H) ödün vermek ne kadar mantıklı?

Not: 8 GB RAM eklentisi yapılacaktır.

Ben alacak olsam Fa506'yı seçerim çünkü:
  1. Ekran kartı daha iyi.
  2. İşlemci daha iyi.
  3. X571'in bataryası 42 Whr iken Fa506'nın 90WHr yani 2 kat daha fazla kullanım süresi diyebiliriz.
Yalnız 8 GB RAM eklentisi yapamayabilirsin çünkü bazı modellerde (belki de tüm modellerde) 2x4 GB konfigurasyonlu RAM oluyor. RAM'i almadan önce ASUS Müşteri Hizmetleri'yle iletişim halinde olmanı tavsiye ederim.

Ben alacak olsam Fa506'yı seçerim çünkü:
  1. Ekran kartı daha iyi.
  2. İşlemci daha iyi.
  3. X571'in bataryası 42 Whr iken Fa506'nın 90WHr yani 2 kat daha fazla kullanım süresi diyebiliriz.
Yalnız 8 GB RAM eklentisi yapamayabilirsin çünkü bazı modellerde (belki de tüm modellerde) 2x4 GB konfigurasyonlu RAM oluyor. RAM'i almadan önce ASUS Müşteri Hizmetleri'yle iletişim halinde olmanı tavsiye ederim.
Eyvallah hocam ekran hz'i çok da mühim değil yani benim için?

Asus teknik servisi ile konuştum, tamam ekleriz dediler.

Ekran yenileme hızının önemini ben sana söyleyemem. Sonuçta 120 Hz ekran 60'a göre daha akıcı gelir gözüne, daha hoş gözükür. Bunun kararını senin vermen lazım.
Laptop neden alırsın? Okulda, ofiste kullanmak için veya en basitinden bir tatile gittin yanında bilgisayar istersin diye alırsın veya elektrikle ilgili çok problem oluyor, işini yaparken elektrik gitse dahi devam etmek istersin diye alırsın yani bataryası güçlü olsun istersin değil mi?. Peki oyun oynamak istiyorsan nasıl laptop alıcaksın? Ekran kartı ve işlemcisi güçlü olanından almak istersin. Ee bu sefer batarya kriteri gidiyor.
Ben de hala laptop araştırıyorum ve bataryası ile içindeki temel bileşenlerin bu denli güçlü olduğu bir laptop rastlamadım. Hatta yok. Bu yüzden ben FA506'nın rakibi olduğunu düşünmüyorum.

Ekran yenileme hızının önemini ben sana söyleyemem. Sonuçta 120 Hz ekran 60'a göre daha akıcı gelir gözüne, daha hoş gözükür. Bunun kararını senin vermen lazım.
Laptop neden alırsın? Okulda, ofiste kullanmak için veya en basitinden bir tatile gittin yanında bilgisayar istersin diye alırsın veya elektrikle ilgili çok problem oluyor, işini yaparken elektrik gitse dahi devam etmek istersin diye alırsın yani bataryası güçlü olsun istersin değil mi?. Peki oyun oynamak istiyorsan nasıl laptop alıcaksın? Ekran kartı ve işlemcisi güçlü olanından almak istersin. Ee bu sefer batarya kriteri gidiyor.
Ben de hala laptop araştırıyorum ve bataryası ile içindeki temel bileşenlerin bu denli güçlü olduğu bir laptop rastlamadım. Hatta yok. Bu yüzden ben FA506'nın rakibi olduğunu düşünmüyorum.
Eyvallah hocam gayet açıklayıcı olmuş :)

60Hz olan alttaki laptop mu?(Bu laptop ise de plastik malzeme. Çok fark eder mi bilmiyorum.)

Hocam, ben de forum tavsiyeleri sonrası bu laptop'ı almayı düşünüyordum fakat hepsiburada sitesinde bu ürün şu anda satılmamaktadır yazısıyla karşılaştım. Ryzen 5 olan modeli de aynı şekilde satılmamaktadır diye gösteriyor ve ürünü google'da arattığımda hiçbir yerde bulamadım sen ne yaptın acaba ve ya yardımcı olabilecek başka bir arkadaş var mı?

Hocam, ben de forum tavsiyeleri sonrası bu Laptop'ı almayı düşünüyordum fakat Hepsiburada sitesinde bu ürün şu anda satılmamaktadır yazısıyla karşılaştım. Ryzen 5 olan modeli de aynı şekilde satılmamaktadır diye gösteriyor ve ürünü Google'da arattığımda hiçbir yerde bulamadım sen ne yaptın acaba veya yardımcı olabilecek başka bir arkadaş var mı?

Sık sık takip ederseniz yakalayabilirsiniz. Arada 1 adet olarak iade edilen veya iptal edilen siparişler tekrar stoklara giriyor. Ben öyle aldım.

Eyvallah hocam gayet açıklayıcı olmuş :)
Hocam bu arada dikkat edin x571in attığınız modeli 60hz

Bu model 120hz

Benim tercihim x571 den yana olurdu. Kendimde sipariş etmeyi düşünüyorum. Tuf çok kırpılmış bir model. Aynı markada aynı fiyata birinin ötekinden daha iyi olması gibi şansı yoktur. Farklı markalar olsaydı bu iki model neyse... Üstelik tuf daha yeni. Bunu göz önünde bulundurun ve öyle satın alın

Hocam bu arada dikkat edin x571in attığınız modeli 60hz

Bu model 120hz

Benim tercihim x571 den yana olurdu. Kendimde sipariş etmeyi düşünüyorum. Tuf çok kırpılmış bir model. Aynı markada aynı fiyata birinin ötekinden daha iyi olması gibi şansı yoktur. Farklı markalar olsaydı bu iki model neyse... Üstelik tuf daha yeni. Bunu göz önünde bulundurun ve öyle satın alın
Sağolasın hocam. Ama Tuf aldım artık :D yeni geldi tavsiye eder miyim? Ederim tabiki de. 60hz olması dışında bir sıkıntısı yok yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı