Asus FX504GD Kullanıcı Deneyimi

happywatch

Decapat
Bu model hakkında internet üzerinde pek fazla bilgi bulamadım açıkcası. Kullanıcıların kendi deneyimleri ve yeni alacak kişilere yol göstermesi amacıyla konuyu açmak istedim.

Ben öncelikle merak ettiğim konuları maddeler halinde yazayım daha sonra da cihaz hakkında izlenimlerimi anlatacağım. Çeşitli konfigürasyona sahip modeller var. Benim cihazımın model numarası ASUS FX504GD-78110T.
  1. Klavye arka ışıklandırmasının süreye bağlı kapanmasını istiyorum 5-10 sn gibi sürelerde fakat bununla ilgili bir ayar ve bilgi bulamadım ne windows ne de kendi yazılım ayarlarında.
  2. Bazen ekran parlaklığı %100 olmasına rağmen parlaklık kısılıyor fakat değer hala aynı, gözle farkediliyor.
  3. Coil Whine denilen ses internette gezinirken ve sessiz ortamdayken duyuluyor bunun sebebi donanımsal büyük ihtimal çaresi varsa öğrenmek isterim. Sürekli olmuyor özellikle sayfa kaydırma işlemlerinde vb. boştayken olmuyor.
  4. En can sıkıcı nokta arada sırada touchpad takılması yaşıyorum, bunun sebebi çift ekran kartı geçiş sorunu gibi.
Öğrenmek istediklerimi maddeler halinde yazdım. Bunlar dışında izlenimlerim ise sadece oyun amaçlı alacak kişilere şahsen GTX1050 önermiyorum günümüz oyunlarında medium-high düzeyinde ucu ucuna yetiyor. Her sene laptop değiştiren biri değilseniz en düşük GTX1060 ve üzeri model seçimi yapmak daha doğru olur diye düşünüyorum.

Oyunlara girdiğiniz anda fanların sesi stabil yüksekliğe ulaşıyor soğutması mevsime bağlı olarak çok sıcak değil klavyenin orta bölümü yoğun ısınıyor sağ ve sol kısımlar ise fan konumlandırması sebebiyle serin kalıyor.

Oyun harici iş, multimedya ve günlük kullanım içinse gayet uygun fan sessiz çalışıyor laptop gayet soğuk ve şarj ömrü de günlük kullanım amaçlı ortalama 4-5 saat dayanıyor.

Kasa ve malzeme kalitesi ise macbook gibi olmasa da tasarım olarak ince ve şık, üst seviye oyuncu bilgisayarları gibi kaba değil fakat plastik malzeme sonuçta dokunma hissiyatı olarak alüminyum kalitesi yok maalesef.

Sormak istedikleriniz olursa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim tarafsız ve sade bir kullanıcı olarak. Aynı şekilde ürüne sahip olup görüşlerini aktarmak isteyenleri de konuya bekleriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı