Asus FX505GT vs Abra A5 v15.5

i5 10300h

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
.
ASUS'un kalitesi iyidir ama servisi hakkında bir bilgim yok.

.

Monster'ın kalitesi iyi ve ekleme yapabilirim.
Ama 2666MHz RAM ile 2933MHz RAM farklı mıdır? Bir de i5 9300H ile 10300H arasında gelecek için fark olur mu? Soğutması nasıldır? ASUS'un servisi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
.
ASUS'un kalitesi iyidir ama servisi hakkında bir bilgim yok.

.

Monster'ın kalitesi iyi ve ekleme yapabilirim.
Ama 2666MHz RAM ile 2933MHz RAM farklı mıdır? Bir de i5 9300H ile 10300H arasında gelecek için fark olur mu? Soğutması nasıldır? ASUS'un servisi var mıdır?
Kesinlikle Abra A5. FX505 çok sıkıntılı bir model.

O RAM farkı tabi işlemciden kaynaklı. 10300H 2933MHz'ye kadar RAM destekliyor 9300H en fazla 2666MHz desteklerken. Aşırı bir fark yok zaten, aklında tutmak mantıklı gene.

Asus'un servisi hakkında çok fikrim yok ama TUF serisi laptopları çoğunlukla ucuz materyallerden üretiliyor.

Abra A5'in soğutması da gayet iyi, max yük altında bile güzel performans tutuyordu arkadaşımınkini test ettiğimde.

Kesinlikle Abra'a5. FX505 çok sıkıntılı bir model.

O RAM farkı tabii işlemciden kaynaklı. 10300H 2933MHz'ye kadar RAM destekliyor 9300H en fazla 2666MHz desteklerken. Aşırı bir fark yok zaten, aklında tutmak mantıklı gene.

ASUS'un servisi hakkında çok fikrim yok ama TUF serisi laptopları çoğunlukla ucuz materyallerden üretiliyor.

Abra A5'in soğutması da gayet iyi, Max yük altında bile güzel performans tutuyordu arkadaşımınkini test ettiğimde.

Bende de var Abra A5 v15.5 acaba hata mı yaptım diyorum. ASUS ve MSI çok övülüyor, özellikle Monster alacağına MSI al lafı çok yaygın ama bul o fiyata alayım diyorum cevap yok.🤣

Bende de var Abra A5 v15.5 acaba hata mı yaptım diyorum. ASUS ve MSI çok övülüyor, özellikle Monster alacağına MSI al lafı çok yaygın ama bul o fiyata alayım diyorum cevap yok.🤣
Asus boşuna övülüyor. Görüntüde iyi ama verdiği performans ve kalite yetersiz. Zephyrus veya üst model Strix almadığın sürece uğraşmaya değmez.

MSI kaliteli kaliteli de iyi modelleri baya yüksek fiyatlardan başlıyor 😅. F/P olan GP65 ve GP75 modelleri malesef Türkiye'de yok, GL(performansı iyi olsa da) ve bunun altında kalan modeller de malzemeden kısmaya başlıyorlar.

Abra A5 kasa kalitesi inanılmaz olmasa da fiyatına göre hayli hayli performans veriyor bence. Üstüne ömür boyu bakım var sıkıntı çıkarsa hemen yollanabiliyor.

Geri
Yukarı