ASUS FX506LH-HN004t düşük performans

Eray Atalay

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese iyi forumlar. Yaklaşık dün akşam yeni bir laptop satın aldım. Laptopta oyunlarda ciddi manada bir düşük FPS sorunu yaşıyorum, bunun sebebi ne olabilir? Driverlar kurulu performans ayarı çekilidir. Fikirleriniz varsa önemle bekliyorum.
ASUS FX506LH-HN004t modeli budur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlar? Eğer düşük seviyedeki oyunlarsa entegre işlemciyi kullanıyor olabilir. Nvidia denetim masasından oyunun çalışacağı işlemciyi Nvidia olarak atayın. GeForce Experience kurun ve drvierlarınızı güncel tutun. Bilgisayarda Asus yazılımı var ve içerisinde ofis modu gibi ön ayarlar varsa onu auto yapın. Cihazın prize takılı olduğundan emin olun.

Hangi oyunlar? Eğer düşük seviyedeki oyunlarsa entegre işlemciyi kullanıyor olabilir. Nvidia denetim masasından oyunun çalışacağı işlemciyi Nvidia olarak atayın. GeForce Experience kurun ve drvierlarınızı güncel tutun. Bilgisayarda Asus yazılımı var ve içerisinde ofis modu gibi ön ayarlar varsa onu auto yapın. Cihazın prize takılı olduğundan emin olun.
Dediklerinizi uyguladım fakat bir sonuç alamadım.

Dediklerinizi uyguladım fakat bir sonuç alamadım.
Hocam nasıl bir performans düşüklüğü? MSI Afterburner kurup GPU, CPU kullanımı ve sıcaklıklarına, RAM kullanımına bakabilir misiniz? Ama GPU diye işlemcinin grafik işlemcisini yapmayın. Arayüzde GPU1-GPU2 olacak. Muhtemelen GPU2 Nvidia ekran kartıdır.

Cihazdaki RAM miktarı ne kadar?

Değerleri paylaşırsanız daha net belli olur her şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı