ASUS FX553VE-DM407T için RAM ve SSD önerisi

Sıradan1Kolcu

Hectopat
Merhabalar, ASUS FX553VE-DM407T laptop için sizden RAM ve SSD önerisi isteyecektim. Öncelikle işinize yarayabileceğini zannettiğim bilgileri aşağıya fotoğraf olarak koydum. Cruical'ın sitesinden laptopumu tarattım ve bazı RAM ve SSD'ler önerdi.

RAM'im 2400MHz 8 GB DDR4. Ancak gerek modelleme, tasarım programları için gerekse oyun için yetmediğini düşünüyorum. RAM için 2 slotum var 1'i boş. Bu arada laptopun kasasını açmak istemiyorum. Garantisi devam ediyor. Zaten bu yaz bitiyor ve almayı düşünüyorum. Bütçem, SSD ve RAM toplamı 1000 TL'nin altında olması lazım. Sizce bilgisayardaki 8'liği çıkarıp bir kit alıp 8x8 mi yapmalıyım? Daha uyumlu olur diyorlar. Yoksa 8'liğin yanına bir 16'lık mı takmalıyım? SSD konusuna gelirsek 1 TB harddiskim var. Yeni SSD alırsam bu HDD'yi çıkaracak mıyım, yoksa DVD yerini çıkartıp ikisini de mi kullanacağım? Yoksa ayrı olarak SSD yuvam mı var bilmiyorum. Optik sürücü veya HDD'mi çıkarmak da istemiyorum. Ne yapmalıyım?
Bilgilendirirseniz müteşekkir olurum. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13,9 KB · Görüntüleme: 85
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    33,7 KB · Görüntüleme: 85
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    24,5 KB · Görüntüleme: 80
  • Ekran Alıntısı4.PNG
    Ekran Alıntısı4.PNG
    31 KB · Görüntüleme: 67
  • Ekran Alıntısı 5.PNG
    Ekran Alıntısı 5.PNG
    45,2 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleyen: Moderatör:
2400MHz CL17 8GB DDR4 bellek alabilirsin, eğer uyumsuzluk şansını gibi bir şans beni bulamasın diyorsan o belleği çıkar 2x8GB kit bellek al.

Bu belleklere de bakabilirsin.
s1.png

Dostum henüz alamadım sanırım bizim pederden onay alamadık :D ama bence almışken 8 al hatta alabiliyorsan 8x8 olan bir kit al uyum sorunu çıkmasın eğer alıyorsan da geri kolayca iade edebileceğin bir yerden al çünkü uyum sorunu var RAM'lerde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı