ASUS FX553VE Isınma Sorunu

Sıradan1Kolcu

Hectopat
Oyunda değilken hiç ısınmıyor lakin PUBG gibi oyuna girince 85 dereceye -işlemci ısınıyor, başka şeyde sorun yok- kadar çıkıyor. Isınma sorunu için Trust GXT 278 oyuncu soğutucusu aldım. Lakin hiç ve hiçbir şey değişmedi sıcaklıkta belki 2 3 derece fark etmiş olabilir. Sorun nedir? Laptobumda mı? Soğutucuda mı? Yoksa hava deliklerindemi soğutucu tam oturmuyordu ancak ters çevirdiğimde çoğunlukla oturuyor. Ayrıca oyunda kasma gibi bir sorun yok 60 FPS gidiyor PUBG.

Asus FX553VE-DM407T Intel Core i5-7300HQ 2.5 GHz 8GB 1 TB 4GB NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 15.6" Oyun Bilgisayarı | Teknosa Alışveriş Sitesi - Herkes İçin Teknoloji

Trust 20817 GXT 278 Notebook Gaming Soğutucu 15.6" - 17.3" Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende o laptoptan düşünüyorum ama genel bir ısınma sorunu var i5 hq olduğu için çok fazla ısınıyor ve 6200 e i7 7700hq lık daha iyi bir laptop alabilirdiniz.

İşlemcinizin performansını takip ediniz. Eğer frekans düşürüyorsa yeterli şekilde soğutulamıyordur ve burada bir sorun var demektir. İş bu noktaya ulaştığında ek çözümler aranmalıdır ancak performansında bir kayıp gözlenmiyorsa gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu havalarda 85-90 dereceleri görmeniz çok anormal bir durum değil.

İşlemcinizin performansını takip ediniz. Eğer frekans düşürüyorsa yeterli şekilde soğutulamıyordur ve burada bir sorun var demektir. İş bu noktaya ulaştığında ek çözümler aranmalıdır ancak performansında bir kayıp gözlenmiyorsa gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu havalarda 85-90 dereceleri görmeniz çok anormal bir durum değil.
Performans yönünden hiçbir sıkıntım yok. Ancak işlemcimi soğutmak için soğutucum mu yetersiz? İyi bir soğutucu önerir misiniz?
Bende o laptoptan düşünüyorum ama genel bir ısınma sorunu var i5 hq olduğu için çok fazla ısınıyor ve 6200 e i7 7700hq lık daha iyi bir laptop alabilirdiniz.
Bu fiyata en iyi gördüğüm buydu. İşlemcisi yüksek olarak gördüğüm laptopları özellik olarak beğenmedim. Sonuçta Gtx 1050Ti ekran kartı bulunuyor laptopda.

Ne kadar para verip sogutucu alırsan al laptopları sogutmak öyle kolay değil. 85 derece yaz ayinda pubg gibi bi oyun için normal.

Isınan yer neresi ? Mesela ısıdan dolay klavyeyi kullanamıyor musun

merhaba
aynı durum bende de var oyunda değilken sorun yok.ama oyun açtığımda işlemci max 87-88 dereceyi görüyor.klavye nin sol üst kısmı çok ısınmıyor ama hava çıkış yerine elimi tuttuğumda çok sıcak hava üflüyor. tuşlara zararı olurmu diye düşünmüyor değilim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı