ASUS G531GT-BQ067 laptop RAM 3200MHz yerine 2666MHz görünüyor

AliiBerkay

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
RAM yükseltmesi yapacaktım. Bilgisayarımdaki RAM'i kontrol ettiğimde özellikleri "Micron 8 GB 3200MHz CL22" olarak görünmekte. Fakat görev yöneticisinden kontrol ettiğimde 3200MHz yerine 2667 MHz ile çalıştığını gördüm. Bunu yükseltme imkanım var mı?

memory1.jpg

memory2.jpg

Buna ek olarak 4 slot olduğu görünüyor fakat içini açtığımda 2 slot var. Neden bu şekilde görünüyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kasamda da böyle bir durum vardı BIOS'dan XMP açtım düzeldi sizde biosunuzu kontrol eder misiniz?

Kontrol ettim fakat öyle bir ayarı göremedim. Masaüstü bilgisayarlarda var sanırım.
Aynı laptopu kullanıyorum. Bende de böyle. Görev yöneticisi 2667, CPU-Z ve CMD 3200 gösteriyor. Takipteyim.

Dersler için simulasyon programları kullanıyorum. RAM yetmiyor, bilgisayar ölüyor. 8 GB Kingston 3200MHz CL22 aldım. Kargoda. O da 2667 çalışacak gibi geliyor. 3200 çalışmayacaksa neden koymuşlar merak ediyorum gerçekten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi yapmıştım ama dediğiniz gibi masaüstüne özel bir durummu bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi yapmıştım ama dediğiniz gibi masaüstüne özel bir durummu bilmiyorum.

Buradaki ayar yok maalesef. Laptop BIOS'ta CPU voltajı falan ayarlanmıyor elletmiyor.

CMD'den de deneyin isterseniz.

wmic memorychip get speed

Not: Yönetici olarak çalıştırmayı unutmayın.

Bunu yazıp kontrol ettim orada 3200 diyor.

wmic memorychip
Üstteki kodu yazdığımda RAM ile ilgili tüm bilgiler çıkıyor. Speed 3200 görünmesine rağmen ConfiguredClockSpeed 2667 olarak görünüyor.

Kod:
Attributes BankLabel Capacity Caption ConfiguredClockSpeed ConfiguredVoltage CreationClassName DataWidth Description DeviceLocator FormFactor HotSwappable InstallDate InterleaveDataDepth InterleavePosition Manufacturer MaxVoltage MemoryType MinVoltage Model Name OtherIdentifyingInfo PartNumber PositionInRow PoweredOn Removable Replaceable SerialNumber SKU SMBIOSMemoryType Speed Status Tag TotalWidth TypeDetail Version
1 BANK 0 8589934592 Fiziksel Bellek 2667 1200 Win32_PhysicalMemory 64 Fiziksel Bellek ChannelA-DIMM0 12 0 0 Micron 1200 0 1200 Fiziksel Bellek 8ATF1G64HZ-3G2J1 24AC0A2B 26 3200 Physical Memory 0 64 128

Son düzenleme:

Geri
Yukarı