Asus G750JH fan ve batarya sorunu

Yer
St.Petersburg / Rusya
Daha fazla  
Meslek
Insaat Muhendisi
Arkadaslar, bugun Asus'un G750jh modelini aldim.
Fakat uc tane ana sorunum var henuz ilk gunden.
-Fan sesi laptop stabil durumdayken bile var.
-Sol fanda gurultu ve sogutma var iken sag fanda hicbir hareketlilik yok, bu normal mi anlayamadim?
-Şarja taktim %81'i buldu fakat ondan sonraki 1 saat icinde % 81'in ustune cikmadi batarya dolulugu.

Degerli goruslerinizi ve yardimlarinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kitapcikta %95 yaziyor o bilgiyle alakali olarak.
Ama su an kesin oalrak sorun oldugu kanaatine vardim.
Laptopu stabil biraktim sarjini cikardim ve yarim saat icinde %28e dustu.
Inanilmaz bisey ya bu. O kadar para verip aliyosun sonra gelip karsilastigin sorunlara bak.
Bide bne laptopun teshir urunu veya iade edilmis urun oldugunu dusunuyorum simdi. Onu nasil anlayabiliriz ? yeni urun oldugunu anlama imkanim varmi.

Review Update Asus G750JH-T4080H Notebook - NotebookCheck.net Reviews

Alt model numarası yukarıdaki linktekiyle örtüşüyorsa, boştayken ve minimum parlaklıkta 6 saate kadar pilin yettiği söylenmiş.
Fan sesinin de çok az olduğu belirtilmiş vs. vs.
Bakarsın. (yorumlar kısmına da göz at, orada mutsuz yorumlar da var)

Ürünün altındaki stickerda tarih olabilir ya da seri kodundan üretim tarihine ulaşılabilir ama o bilgiden, daha önce satıldı mı teşhire mi girdi gibi sorgulamalarını haliyle yapamazsın. Belki ASUS ile direkt temasa geçebilirsin.

Freedos olarak aldıysan belki veri kurtarma programıyla HDD'i taratıp sana ait olmayan foto, dosya vb. dökümanlar var mı diye kontrol edebilirsin. Tabii işin içinde pislik varsa HDD de değiştirilmiş olabilir. Öte yandan sıfır ama sorunlu bir makina da şansına düşmüş olabilir.

Hiç uğraşma hocam direk aldığın yere yada servise götür değişim talebinde bulun yapmazlarsa tüketici haklarına şikayet ederim diye gözdağı ver.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı