ASUS G750JZ-T4169H ekran kartı değişir mi?

Tahir Avlu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS G750JZ-T4169H i7-4710 32GB 1TB+512SSD 17 W8 modelli bir bilgisayar buldum. Almayı düşünüyorum. Ekran kartı olarak 8GB GTX880M koymuşlar. Gayet iyi bir ekran kartı olmasına rağmen ileride ihtiyaç olursa GTX900 serilerine yükseltmek mümkün olur mu? Ekran kartı anakarta slot ile bağlı mı? Yoksa değiştirilemiyor diye biliyorum. Sitenizde söyle bir makale buldum. Laptop ekran kartı değişim rehberi - Technopat
Cevap verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yabancı forumlarda ekran kartı değiştirmek için MXM slotuna sahip olmadığı söylenmiş. Sadece RAM ve SSD yükseltmesine sahip görünüyor.

2013 yılında çıkan bir ürün. Fiyatı ne kadar acaba ? NVIDIA GeForce GTX 880M Bu linkte kartın oyunlarda aldığı bazı FPS değerleri ve kart hakkında bilgi var. Teknoloji sürekli geliştiği için oyunlarda yeni motorlar çıktığı ve directx 12 oyunları düşünürsek bence 3-4 yıl götürür gibi geliyor. Eğer fiyatı yüksekse geçici olarak daha düşük bir model almanızı öneririm. İleride yeni nesil işlemcili (skylake vb.) bir laptop alabilirsiniz diye düşünüyorum.

2013 yılında çıkan bir ürün. Fiyatı ne kadar acaba ? NVIDIA GeForce GTX 880M Bu linkte kartın oyunlarda aldığı bazı FPS değerleri ve kart hakkında bilgi var. Teknoloji sürekli geliştiği için oyunlarda yeni motorlar çıktığı ve directx 12 oyunları düşünürsek bence 3-4 yıl götürür gibi geliyor. Eğer fiyatı yüksekse geçici olarak daha düşük bir model almanızı öneririm. İleride yeni nesil işlemcili (skylake vb.) bir laptop alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Ürünün fiyatı 5.900 TL.. Teşhir ürünü.. normal fiyatı 8000 TL civarında..Fiyat iyi gibi geldi başta ama değer mi bilemedim. 5.900'e MSI'lar var ama. 16gb ram, 2gb gtx 960m ekran kartlı falan. Arada kaldım. gtx 960 için de iyi şeyler duymadım. Ama mimarisi yeni olduğundan belki daha uzun kullanma şansı olabilir diye düşünüyorum. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı