ASUS K54C ekran kartı değişir mi?

FunyMoments17

Decapat
Daha fazla  
Bende;
Intel HD Graphics 3000.
6 GB RAM.
i3 2.30 GHz işlemci.
Var ekran kartını değiştirebilir miyim laptop markası.
ASUS K54C.

Son düzenleyen: Moderatör:
APU sisteme sahipsiniz. Eğer PGA soketli ise (ki BGA oldupunu düşünüyorum) işlemci değişimi ile mümkün ama kesin çözüm değil. Yeni makine almanızın zamanı gelmiş.

APU sisteme sahipsiniz. Eğer PGA soketli ise (ki BGA oldupunu düşünüyorum) işlemci değişimi ile mümkün ama kesin çözüm değil. Yeni makine almanızın zamanı gelmiş.

Biraz daha sokak ağzıyla anlatır mısın? Pek bir şey anlamadımda.

60 FPS akıcı oynayabileciğim oyunları sayar mısın?
Biraz daha sokak ağzıyla anlatır mısın? Pek bir şey anlamadımda.

60 FPS akıcı oynayabileciğim oyunları sayar mısın?

Bir de şey diğer bloglarda 4000 4600 takılabileği söylenmiş mümkün müdür?

Takılabilme ihtimali var ama çok aşırı fazla değişen bir şey olmayacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
HD 4600 burada aşağı yukarı oyunlarda 30 FPS civarı alabileceğin gözüküyor. Ama buna aldanma buradaki işlemci i7 4790K. Ben laptop işlemcisi olarak HD 4600 bulamadım. HD 4000 var bulduğum.

Eğer takılırsa i5 3320M işlemcisi var. Ama tam uyumludur pek bilmiyorum. İşlemcinin tam modelini söyleseydin keşke. İnternetten bulduğum 2 model var i3 2.3GHz olan. Biri i3 2350M diğeri i3 7020U. Ki 7020U olacağını düşünmüyorum. O yüzden 2350M üzerinden devam edeceğim.

Araştırdığım üzere aynı mimari üzerinde takabileceğin Max işlemci (eğer chipset destek veriyorsa) i7 2620M var ama onun GPU'su HD 3000 yine.

İnternetten küçük araştırma sonucunda laptopun 3. nesil işlemcileri desteklemediği sonucuna vardım. Birçok özelliği bakımından desteklemiyor. Nm olsun mimari olsun. Ve istediğin HD 4000 3. nesilde bulunuyor.

Sana halk ağzıyla söyleyebileceğim şey. O bilgisayar eskidi yeni bilgisayar alman gerek.

Yukarıda teknik detaylarla anlattım.

Ha yapabileceğin şeyler şunlar. i7 2620M destekliyor bilgisayarın (desteklediği kanısına aynı TDP değerlerine sahip oldukları için bu kanıya vardım) bunu taksan bile çok aşırı bir fark olmayacak. Ama Valorant CS:GO gibi oyunlarda şu anki bilgisayarına göre farkı olacaktır onu söyleyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı