ASUS G751 8 GB RAM Yeterli Mi ?

Azosial

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda aldığım ASUS G751 serisi laptopum 2 hafta içerisinde elime geçecek. Kafama şöyle bir sorun takıldı. Laptopun donanım özelliklerinden bahsedecek olursak; 4 GB GTX 980M, 4710 HQ, 8 GB DDR3 1600 MHz RAM'i var. Sizce bu ekran kartına 8 GB RAM yeterli olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesala GTA 5 veya daha da ağır oyunları oynarken şuanki sisteme göre ram in 8 GB veya 16 GB olmasının bir farkı olur mu acaba ?
Hayır 8GB Ram yeterlidir şimdilik birkaç sene sonra yükseltme isteyebilir. 16GB Ram GTA V oynarken hiçbir fark yaratmaz çünkü oyunlar GPU ve CPU üzerine kurulu.

Hayır 8GB Ram yeterlidir şimdilik birkaç sene sonra yükseltme isteyebilir. 16GB Ram GTA V oynarken hiçbir fark yaratmaz çünkü oyunlar GPU ve CPU üzerine kurulu.

Ben şöyle düşünmüştüm. Emin olmamakla beraber bu ekran kartı paylaşımlı olarak ramden yemicek mi acaba ? Bildiğim kadarı ile 2 gb lık ekran kartım paylaşımlı olarak 3.75 gb oluyor. 4 gb lığın daha çok yiyeceğini ve geriye pek bişey kalmayacağını düşünmüştüm. Ayrıca 16 GB ne gibi durumlarda farkını koyar ortaya şuan ? Teşekkürler yanıtlarınız için.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı