Asus G75VX Laptopa Mxm 3 Ekran Karti Takilabilirmi?

assassinchn47

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba :)
Asus R.O.G. G75VX Laptoba sahibim ve merak ettiğim bir sorun var. Bu laptoba farklı bir mxm 3.0b slotlu bir ekran kartı takmam mümkün müdür ?

Yaptığım araştirmalara göre msi, asus, qosmio, samsung gibi oyun laptobu yapan markalar oyuncu laptoplarina yeni nesil ekran kartlari için guncel bios yayinlamiyorlarmiş.

Ekran kartini değistirsek dahi sistem o ekran kartini taniyamiyormuş ve çalişmiyormuş ancak, youtube'da sayin technopat adminlerinin hazirladiği video'da msi gt serisi bir laptob'un gtx 460m ekran kartini çikartip gtx 670m ekran kartini taktiğini ve sorunsuz çaliştirdiğini izledim.
Acaba bunun taktiği nedir, Msi, Asus gibi siteler güncel bios yayinliyorlar mı bu iş için?

Benim laptob'un sitesinde güncel olan en yeni bios 206 idi ve ben onu indirim biosumu guncelledim. Eski bios'um 204 idi şimdi ise 206 oldu. Ancak bu haldeyken ben mesela gtx 600 serisinden sonraki çıkmış seri olan gtx 700m serisinden bir ekran kartı bu laptoba sorunsuz bir şekilde takabilir miyim?
Laptobum'un özelliklerine gelecek olursam:

• İsletim sistemi= microsoft windows 7 ultimate 64 bit service pack 1 tr
  • İslemci= intel core i7 3630qm 2.4 ghz (w/ turbo boost up to 3.4 ghz) 6 mb cache 45 w 4 core / 8 threads
  • Anakart= asus intel hm77 chipset
  • Ram= samsung 8 gb (2x 4gb) ddr3 1600 mhz so-dimm cl9
  • Ekran karti= nvidia geforce gtx 670mx 3 gb gddr5 192 bit 75w dx11
  • Harddisk slotu 1= seagate 1 tb 5400 rpm sata3
  • Harddisk slotu 2= kingston v300 120 gb 450/450 mb/s yazma/okuma sata3
  • Wireless adaptor= broadcom bcm4352 802.11ac + bluetooth 4.0
  • Ethernet= atheros ar8151 gigabit lan.

ROG - G75VX
Review Asus G75VX-T4020H Notebook - NotebookCheck.net Reviews (wireless adaptorü hariç birebir aynısı, bütün parcaları birebir aynı, yalnızca bende ekstra olarak ssd var.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamadim hocam, asus rog serisi, msi gt serisi, qosmio ust serileri, samsung 7 serisi, clevo p150/170 serileri, alienware.

Bu laptoplarda mxm3 ayrı çikarilabilir ekran kartlari oluyor ve takilabiliyormuş ancak bios bazilarinda yayinlanmiyormus, ayrica ekran kartim diger mxm3 ekran kartlari gibi bir farki yok ki?

Mxm 3.0b slotlu, 3 gb vram'e sahip 192 bit arayuzlu, gtx 670mx gpu islemcili, 75w guc tuketimli eli yuzu duzgun bir ekran karti neden degistirilemesin ki?

- - - Güncellendi - - -

Gtx 670mx ekran kartlari sadece asus icin ozel uretimli bir standart olmayan bir ekran karti değil ki gtx 670m'lerden 4-5 ay sonra cikmis ve fermi degil.

Yeni mimari olan kepler mimarisi kullanilan versiyonu, clevo, alienware, monster vs vs bir cok laptopta bu ekran kartindan gormustum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı