Asus Garanti Süreci

Onarım durumu sorgulama bölümünde cihaz beklemede olarak gözüküyor birazdan arayıp bilgi alacağım. Zaten artık hocam arızanın çözülmesini istemiyorum. 4 kez ürünü garantiye yollamışım, 4. servisin sonunda arıza düzeltiliyor ohoo.
İnşallah sorununuz çözülür hocam.

Onarım durumu sorgulama bölümünde cihaz beklemede olarak gözüküyor birazdan arayıp bilgi alacağım. Zaten artık hocam arızanın çözülmesini istemiyorum. 4 kez ürünü garantiye yollamışım, 4. servisin sonunda arıza düzeltiliyor ohoo.
İnşallah sorununuz çözülür hocam.

Belki problem senin sistemindedir. Bendede ona benzer bir sorun oluyordu. Oyun oynarken donmalar ve bir anda renkler birbirine giriyordu. Gökkuşağı gibi kitlenip kalıyordu bilgisayar. Sorun güç kaynağımdaymış. Yenisi aldım sorun düzeldi.

Belki problem senin sistemindedir. Bendede ona benzer bir sorun oluyordu. Oyun oynarken donmalar ve bir anda renkler birbirine giriyordu. Gökkuşağı gibi kitlenip kalıyordu bilgisayar. Sorun güç kaynağımdaymış. Yenisi aldım sorun düzeldi.
Sistemde başka ekran kartı denendi arıza vermedi. Ek olarak zaten sistemde bir arıza olsa ekran kartının bellek hızlarını düşürdüğümde sorun çözülmezdi. Xigmatek Vector S 750W 80+ güç kaynağı var.

Az önce müşteri hizmetleri ile görüştüm, ürünün son testleri yapılırken bir şey olmuş sanırım tekrar onarıma alınmış ve parça değişimi bekleniyormuş.

Sistemde başka ekran kartı denendi arıza vermedi. Ek olarak zaten sistemde bir arıza olsa ekran kartının bellek hızlarını düşürdüğümde sorun çözülmezdi. Xigmatek Vector S 750W 80+ güç kaynağı var.

Az önce müşteri hizmetleri ile görüştüm, ürünün son testleri yapılırken bir şey olmuş sanırım tekrar onarıma alınmış ve parça değişimi bekleniyormuş.
Hangi ekran kartını denediniz ve güç kaynağınızın modeli nedir?

Geçmiş olsun, ben de Samsung dan böyle muamele görmüştüm. Bilgisiz olduğumdan uğraşamamıştım, laptopu 3 kere servise göndermeme rağmen sürekli HDD değişip göndermişlerdi. Sana tavsiyem, mahkemeye kadar ilerlemen olur.

Hangi ekran kartını denediniz ve güç kaynağınızın modeli nedir?
R9 270X OC ile denedim. Ortalama 300 W güç çekiyor yük altında. R9 280X 'te OC'siz 400 W güç çekiyordu. Ekran kartımı 650 W 'lık bambaşka bir sistemde de denedim. Yine aynı arıza. Farklı anakart, farklı RAM farklı güç kaynağı, ancak aynı problem ? Sanmıyorum güç kaynağımda vesaire arıza olduğunu.

Güncelleme : Ürünün serviste ki yasal süreci dolduğundan birkaç gün önce değişim kararı çıktı, değişim raporu elime ulaştı ve Vatan Bilgisayardan değişim yaptım. Parayı denkleştiremediğim için GTX 970 alamadım. Doğal olarak yine R9 280X modelinin MSI markasını aldım. O hatayla hiç karşılaşmadım. Bakalım artifact olup olmayacağını test etmeye çalışıyorum.

R9 270X OC ile denedim. Ortalama 300 W güç çekiyor yük altında. R9 280X 'te OC'siz 400 W güç çekiyordu. Ekran kartımı 650 W 'lık bambaşka bir sistemde de denedim. Yine aynı arıza. Farklı anakart, farklı RAM farklı güç kaynağı, ancak aynı problem ? Sanmıyorum güç kaynağımda vesaire arıza olduğunu.

Güncelleme : Ürünün serviste ki yasal süreci dolduğundan birkaç gün önce değişim kararı çıktı, değişim raporu elime ulaştı ve Vatan Bilgisayardan değişim yaptım. Parayı denkleştiremediğim için GTX 970 alamadım. Doğal olarak yine R9 280X modelinin MSI markasını aldım. O hatayla hiç karşılaşmadım. Bakalım artifact olup olmayacağını test etmeye çalışıyorum.

Geçmiş olsun tekrardan Asus'a güvenmiyordum hiç bir zaman benim de arkadaşımın başına buna benzer bir olay gelmişti. Sadece adı satıyor başka bir şey değil benim gözümde 970 fiyatlarına bakın tüm markalar arası en pahalısı odur. Son zamanlarda çok bozdular şahsen. Msı kullanıyorum iyi ki de kullanıyorum.

Merhaba bütün konuyu okudum yeni kartınız hayırlı olsun. Çok benzer bir konu da ben yaşadım. Aynen ben de sizin gibi ekran kartını ilk bir kaç gün zorlayan oyunlar yüklemedim fırsatım olmadı derken COD, CS GO gibi oyunlar yüklediğimde ekranda karıncalanma ve donmalar yaşadım pek bir anlam veremedim. Ekran kartım da 290X olunca hiç aklıma gelmedi arızalı olabileceği. Tabi hal böyle olunca power kablolarını değiştirdim sonuç aynı hiç ihtimal vermememe rağmen hdmi kablosunu değiştirdim televizyona bağladım her defasında aynı sorunu yaşadım. Format attım Win 7 , Win 8 kurdum yine aynı. Artık bu kadar şeyden sonra dedim ki ekran kartım arızalı ve aradan 20 gün falan geçmişti bunlar ile ilgilenirken. Sms İnfocom servisine götürdüm yaşadıklarımı da güzelce anlattım dedim ki bu kart arızalı değiştirilmesini istiyorum. Kullanırken bozulsa onarılsın ama arızalı yani. Kutu içeriği tam olması gerektiğini söylediler. Her şeyi saklamama rağmen eşim temizlik yaparken kutular boş diye atmış. Dedim tamam siz bana Doa raporu yani değişim raporu verin hatta kart direk size gelsin siz kutunuzu alın ben de kartımı alayım :) kabul ettiremedim ne yaptım ne ettim olmadı. Tabi ister istemez servise alındı kartım. Dedim ki Asus gibi bir firma 2-3 gün sonra aradım ve müşteri hizmetleri kartımın yapıldığını bir kaç parçasının değiştiğini gidip alabileceğimi söyledi. İş yerimden izin aldım servise gittim kartımın parça beklediğini söylediler. Parça beklemek problem değil ama Sms İnfocom ile müşteri hizmetleri bir birinden bir haberler. Tabi sinirlenerek müşteri hizmetlerini aradım ve saygı çerçevesinde ağzıma geleni saydım. Sonra ilerleyen günlerde servisi aradım bu seferde 4 parça arızalıymış 2 si değişmiş diğer ikisi yurt dışından gelecek denildi :( Ama müşteri hizmetlerinin ilk yaptığı bilgi yanlışlığından dolayı elime koz geçti ya bu sefer Asus a mail attım durumu anlattım ben hata yaptım kutumu kaybettim siz de bana bunları yaşattınız en azından müşteri memnuniyeti adına ürünümü insiyatif kullanarak değişebilir misiniz dedim. Pek oralı olmadılar. Ben de en son Asus un Çamlıcadaki merkez ofisine gittim. Sıra bana geldi ve ürün kabul eden kişiye anlattım O da mümkün olmadığını belirtti. Ben de dedim ki yetkili birisiyle görüşmeden şuradan şuraya adım atmam ayrıca yarın 10 gün doluyor yerine aynı özelliklerde ürün istiyorum garanti belgesinde yazıyor dedim. Hal böyle olunca girdi içeriye mail attığım Yurdagül Hanım ile görüştü. Yurdagül Hanım çıkıp benimle görüşmedi ama yaklaşık 10 dakika falan sonra ürün kabul eden bayan geldi ve "Sms İnfocom ile görüştük kartınız için Doa raporu çıkacak" dedi. Ve ben zor da olsa isteğimin yerine getirilmesinin verdiği mutluluk ile ayrıldım. Bir kaç gün sonra Doa raporu çıktı ve gittim ürünü aldığım firmadan sıfır kutulu ürünümü temin ettim. Sonuç olarak sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim ama Asus Türkiye ve Asus Türkiye Servisine Allah kimseyi düşürmesin. Bir daha Asus ürün alır mıyım bilmiyorum ama alırsam da bin kere düşüneceğime emin olabilirsiniz.

Sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim:)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı