ASUS GeForce GTX 660 DirectCU II TOP

PhysicsTR

Hectopat
Katılım
1 Mayıs 2011
Mesajlar
556
Beğeniler
60
ASUS GeForce GTX 660 DirectCU II TOP ve GeForce GTX 650 DirectCU TOP ekran kartları, görüntü kalitesini artırmak isteyen ya da yeni sistemi için son teknolojilere destek veren bir ekran kartı arayan kullanıcılar için ideal bir seçim oluşturuyor. Bu ekran kartları makul fiyatlarıyla, NVIDIA 28nm GPU teknolojisini ile Directx 11 uyumluluğunu beraberinde getiriyor ve muhteşem ASUS özelliklerine ev sahipliği yapıyor. Her iki kart da daha iyi hız aşırtma performansı için TOP-serisi GPU’lar ve ısıyı kesin biçimde gidermeyi garanti etmek için DirectCU soğutma kullanıyor. DIGI+ VRM dijital voltaj ayarı ve sağlam Süper Alaşım Gücü bileşenleri, daha yüksek bir dayanıklılık ve ürünün uzun ömürlü olmasına katkı sağlıyor. GPU Tweak ise kart ayarları için kullanıcı-dostu bir arabirim sunuyor. Sonuç olarak, iki yeni kart da 28nm GPU çağına girmeye hevesli, bütçesini düşünen kullanıcılar için cazip bir teklif konumunda bulunuyor.

Özel olarak seçilmiş GPU’lar ile sınırsız performans

Kutudan çıkar çıkmaz daha iyi bir performans garantisi veren ASUS TOP ekran kartları, kullanıcılara özenle seçilmiş GPU’lar sunuyor. Bu GPU’lar daha güçlü hız aşırtma toleransı için seçildi. PCB ve güç taşıma parçaları ise daha yoğun sıcaklık ve stres testlerine tabi tutuldu. GeForce GTX 660 DirectCU II TOP, 1137MHz, yani referans modelden 104MHz (yüzde 10) daha hızlı bir çekirdeğe sahip. Kardeşi GeForce GTX 650 DirectCU TOP ise 1215MHz çekirdek hızıyla referans modelden 157MHz (yüzde 14,8) daha hızlı olarak geliyor. Sonuç olarak, her iki ürün de kutudan çıkar çıkmaz oyunlardaki performansı gözle görülür düzeyde artırmaya hazır.


Her iki yeni modelde de DirectCU soğutma ve gürültü azaltma avantajı

GeForce GTX 660 DirectCU II TOP ve GeForce GTX 650 DirectCU TOP, muhteşem ASUS DirectCU termal soğutma çözümünü kullanıyor. Tümüyle bakır olan yassılaştırılmış ısı nakil boruları kullanan bu teknoloji, GPU’nun oluşturduğu ısıyı iki katı daha geniş olan yüzeyine yayarak sistemi en çok yük altında bırakan oyunlarda dahi FPS düşüşlerinin önüne geçiyor. Böylece her iki kart da referans modellerden yaklaşık yüzde 20 daha serin ve üç kata kadar daha sessiz çalışıyor.

Hassas dijital voltaj kontrolü performansı, güvenilirliği ve dayanıklılığı artırıyor

Bu iki yeni model, muhteşem ASUS DIGI+ VRM dijital voltaj ayarı ve sağlam Süper Alaşım Güç bileşenlerinin kullanılmasıyla daha büyük bir dayanıklılık ve daha fazla hız-aşırtma potansiyeli sağlıyor. Referans ürünlerden yüzde 30 daha az çalışma gürültüsü, yüzde 15 daha yüksek verimlilik ve 2,5 kat daha uzun ömür sunan her iki kart, daha geniş bir voltaj modülasyon aralığıyla her senaryo için yüksek bir görüntü performansı sunuyor. Süper Alaşım Gücü bileşenleri, beton-çekirdekli bobinlerden faydalanarak tam kapasite çalışırken bile vızıltı gürültüsünü yok ediyor. Standart kapasitörlere göre iki kat daha uzun ömürlü olan üstün kapasitörler, 50.000 saatlik bir çalışma ömrü sunuyor. Tüm bu avantajlar, kullanıcılara referans modelleri büyük oranda aşan özelliklere sahip ekran kartları sunarken, yine de fiyatların cazip kalmasını sağlıyor.


Herkes için erişilebilir ve sezgisel görüntü ayarı

ASUS ekran kartları daima artı değer sunar ve bu bağlamda, GeForce GTX 660 DirectCU II TOP ve GeForce GTX 650 DirectCU TOP da GPU Tweak kart ayar uygulamasını beraberinde getiriyor. Kullanıcılar, birleşik ve sezgisel bir kullanıcı arabirimiyle çekirdek ve bellek hızını, fan ayarlarını ve voltajları kolayca değiştirebilirler.

Kaynak: Asus'tan iki yeni canavar! - Asus - Merlin'in Kazan
 

dxrag345

Hectopat
Katılım
23 Ağustos 2012
Mesajlar
80
Beğeniler
9
Yer
BURSA
Güzel olmuş, emeğine sağlık.
 Yukarı