ASUS GeForce TUF RTX 3060 Ti vs MSI GeForce RTX 3060 Ti Gaming X Trio

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Arkadaşlar şu an ASUS ROG STRIX RTX 2060 OC Evo kullanıcısıyım. 3060 Ti geçeceğim fakat bu iki model arasında bir kararsızlık yaşıyorum hangisini almalıyım sizce ve neden? Daha önce hiç MSI kullanmadım diyebilirim ama ASUS ile uzun bir geçmişimiz var nasıl bir soğutması var bilmiyorum TUF serisi metal ve alüminyumdan oluşuyor sadece. Ve kullandığı fanları ben şu an ROG serisi kartımda kullanıyorum çok memnunum kart 59 dereceyi geçmiyor tekrar ASUS mı alsam yoksa MSI geçsem bilemedim görüntü açısından MSI çok daha güzel gözüküyor TUF serisi açık konuşmak gerekirse bayağı çirkin olmuş fakat öyle RGB ve görüntüye pek önem veren biri değilim hatta hiç önem vermem diyebiliriz benim için önemli olan: Uzun ömür+ kalite+ fiyat performans+ soğutma+ garanti teknik servis süreci. Önemli olan bu fiyatlara 3070 bulursun demeyin lütfen almayacağım 3070 1. bütçemi aşıyor ha Galax, EVGA, Palit gibi modeller tercih edersem bulabilirim fakat istemiyorum kalsın. Burada amacım marka kötülemek değil eminim onlarda iyidir fakat tamamen tercih meselesi saygı duymanızı bekliyorum. 2. güç kaynağım desteklemiyor. Neden tekrar ROG serisi almıyorsun diye soracak olursanız gerçekten çok yakışıklı ve çok iyi soğutmaya sahip bir kart fakat gereksiz pahalı ve kasama sığmıyor benim kasam 30cm ekran kartı destekliyor fakat o 32cm :) önerilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

ASUS GeForce TUF RTX 3060 Ti GAMING OC 8GB GDDR6 256Bit Nvidia RGB Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
MSI GEFORCE RTX 3060 TI GAMING X TRIO 8GB GDDR6 256Bit NVIDIA Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

6500 TL’ye Inno3d RTX 3070 alabilirsin not olarak ekleyeyim.
Bu ikisi arasından bu fiyat farkı ile Gaming X Trio alman daha mantıklı. Genelde Gaming X Trio’nun rakibi ROG oluyor, bu kartın testlerini incelemedim ama bu şekilde bakarsak zaten TUF’dan daha iyi bir kart.

Palit gamerock hepsine tek atar. 3060 Ti modeli piyasa sürülmedi lakin 3070'de ikisinden de daha iyi bir modeldi.

Hocam Palit tarzı markalar almak istemediğimi yazıda belirttim attığın model gerçekten midemi bulandırdı o derece çirkin bir kart olmuş kendisi. Tamamen zevk meselesidir ama sen beğeniyorsan diyecek bir şey yok ben büyük ihtimalle MSI Gaming X modelini tercih edeceğim zaten Palit ile kafa kafaya bir model fiyat açısından.

@Baran30 Tasarım anlamında zevkler ve renkler tartışılmaz tabii. Ben soğutma, OC potansiyeli gibi konularda Palit'in önde olduğunu belirttim. Gaming X Trio bu nesilde GameRock değil GamingPro rakibi. MSI alacaksanız Suprim X öneririm. Tabii ki son karar sizin.

Geri
Yukarı