ASUS GL502VS laptopta HD 630 gözükmüyor

Bay

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, geçenlerde 2. el ASUS GL502VS model laptop satın aldım. Makine 4 yaşını aşmış bir makine ve pili çok da iyi değil. Okulda makineyi şarja takmadan daha uzun süreler kullanmak için entegre grafik kullanmayı düşündüm. Ancak Aygıt Yöneticisi altında Intel HD Graphics görünmüyor. Makine üzerinde i7-7700HQ işlemci var ve araştırmalarıma göre içinde HD Graphics 630 olması gerekiyor ama Aygıt Yöneticisi'nde görüntü bağdaştırıcıları altında sadece GTX 1070 görünüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.

1634236943758.png

3 adet sürücün kurulu değil, acaba neden gözükmüyor değil mi?

3 adet sürücün kuru değil, acaba neden gözükmüyor değil mi?
Hocam onlar chipset ile alakalı sürücüler. intelin sitesinden igfx win 10 driveri indirdim ama kurulum esnasında aşağıdaki hatayı aldım
1634237692456.png

ASUS marka cihazlarda dahili grafik işlemciyi BIOS'dan kapatma gibi bir özellik vardı.
Hemen deneyip sonucu bildiriyorum hocam.
Öncelikle yardımlarınız için teşekkür etmek istiyorum. Hızlı bir ön araştırmayla GTX920MX gibi ekran kartı kullanan laptoplarda igpu BIOS dan kapatılabiliyor. Ancak benim laptobumun BIOS'unda böyle bir ayar bulamadım. İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda da igpu'nun Asus tarafından devre dışı bırakıldığı sonucuna vardım. Başka insanlar da benzer sıkıntılar yaşamışlar.
Buraya o sıkıntıyı yaşayanlardan birisine ait konuyu bırakıyorum. Konu kapanabilir teşekkürler.

How to enable intel HD graphics in asus rof gl502v

Son düzenleme:

Geri
Yukarı