Asus GL553V oyun donma ve kapanma sorunu

sidar_5551

Decapat
Malum doların artması ve benim okul için bir bilgisayar almam gerekiyordu. MediaMarkt'tan Asus'un i5 7300HQ ve GTX 1050 Ti 8 GB RAM modelini 5000 TL'ye alacakken orada Asus'un GL553V model bir bilgisayarını gördüm.

i7 7700HQ, 16 GB 24000 MHz RAM, GTX 1050 ve 128 GB SSD vardı laptopta. Fiyatı 4500 TL idi. Neden dediğimde teşhir(outlet) ürünü bir sıkıntısı yok dediler. Üstüne ben de kasko yaptırdım aldım PC'yi. Oyunları yükledim ancak oyunlarda (Overwatch:your rendering pc has been lost;Just Cause 3;Code 38) hata almaya başladım. Ve ayrıca bazen FPS aniden aşırı düşüyordu ama o sorun ortadan kalktı gibi. Bugün World Of Tanks oynarken giriş ekranında dondu ve oyun kendini yeniden başlattı. Benim korkum acaba ekran kartına overclock mu yapıldı? MSI Afterburner ile oyun oynarken ekran kartının MHz'ine baktığım zaman 1620; WoT oynarken baktığımda 1680 civarı. Sıcaklık 85 derecelerde full fan çalışmıyordu. Funmarkta teste tabi tuttuğumda 2251 score aldı. Ve ayrıca PC'nin daha önce anakartı değişmiş ama bana mağaza görevlisi sadece stantta sergilendiğini bir sıkıntısı olmadığını söyledi. Ben de PC'yi iade etmek istemiyorum, üründe gerçekten hiç çizik bile yok. Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığın yere götür ve aldığın kişiyle konuş anakartının değiştiğine dair kanıtlarını sun ve ona bunu anlatmadığını söyle. Uygulamalarda cihazın donduğunun videolarını çekerek göster ve yeni bir cihaz talep et. Şuan o fiyata laptop çok zor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı