Asus Laptop oyunlarda kapanma sorunu

aa1717

Decapat
Asus laptop oyuna girince pat diye kapanıyor. Oyuna girdikten 2 dakika sonra kapanıyor, normaldeyken 40 derece oyuna girince 80-90 arası oluyor derece. Bilgisayarcı da termal macun yenilendi soğutucu pad koyuldu, fanlar ici falan temizlendi hala kapanıyor. Normalde bilgisayar cok hızlı bır sıkıntı yok ama oyuna gırınce sıkıntı oluyor bilgisayarda pek bir şeyde yok virüs falan tarama yaptım oda yok. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Modeli nedir? Neticede Asus'un yalnızca 1 modeli yok.
Oyunda harici ekran kartına geçtiğinden ve belki de o kart arızalı olduğundan kapanıyordur.
Isı borularında çatlak vardır, 80-90 derecelere 2 dakikada ulaşıyorsa zaten ısı iletiminde bir sorun var demektir. Termal macun olarak bilgisayarcınız ne kullandı? Fan profiliniz nedir?
Pek çok olasılık sayılabilir. Daha fazla bilgi verin.

Asus laptop oyuna girince pat diye kapanıyor. Oyuna girdikten 2 dakika sonra kapanıyor, normaldeyken 40 derece oyuna girince 80-90 arası oluyor derece. Bilgisayarcı da termal macun yenilendi soğutucu pad koyuldu, fanlar ici falan temizlendi hala kapanıyor. Normalde bilgisayar cok hızlı bır sıkıntı yok ama oyuna gırınce sıkıntı oluyor bilgisayarda pek bir şeyde yok virüs falan tarama yaptım oda yok. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
İşlemci aşırı ısınıp önlem alarak kendini kapatıyordur.

Modeli nedir? Neticede Asus'un yalnızca 1 modeli yok.
Oyunda harici ekran kartına geçtiğinden ve belki de o kart arızalı olduğundan kapanıyordur.
Isı borularında çatlak vardır, 80-90 derecelere 2 dakikada ulaşıyorsa zaten ısı iletiminde bir sorun var demektir. Termal macun olarak bilgisayarcınız ne kullandı? Fan profiliniz nedir?
Pek çok olasılık sayılabilir. Daha fazla bilgi verin.
asus x550jx, yani ortalama 5 dk diyim oyunun acılısıda hesaba katarsak cs go gta 5 gibi oyunlar için.diger sorunuz icinse bilmiyorum.
Sarz mi yoksa pilde mi yapıyor bunu güç yönetimi bakın ne durumda
sarzda yapıyor pilin ömrü biteli 1 2 sene arası oldu sadece pilde calısıyor laptop.güc yönetimi 100 50 ye kadar uygula uygulaya denedim hepsinde ısındı
İşlemci aşırı ısınıp önlem alarak kendini kapatıyordur.
yani ne yapmak lazım onu anladık kardeş :)
sorun hala devam etmek de yardım edebilcek yokmu

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı