ASUS GL553VD oyunlarda düzenli olarak mavi ekran veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

omerfkaya

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16gb
Ekran kartı
GTX1050 4gb
İşlemci
İntel i7-7700HQ
Oyuncu laptopum düzenli olarak VIDEO_TDR_FAILURE adlı mavi ekran hatasını veriyor. Normal kullanımda almıyorum ama normal şartlarda laptopu zorlamaması gereken oyunlarda bile alabiliyorum bu hatayı. Ekran kartı driverını yenisiyle güncelledim ama değişen bir şey olmadı. En son Doom ve cultic adlı iki oyunda bu hatayla mavi ekran aldım. Sadece bu hatayla mavi ekran alıyorum.

Son üç minidump dosyasını buraya bırakıyorum;

Laptop modelim ASUS GL553VD, i7 7700HQ, CPU 2.8GHz, 16 GB RAM, GTX 1050 GPU 4 GB VRAM, Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum.

DDU ile hem Nvidia hem de İntel sürücülerini sırayla sildim. Dediğiniz gibi WHQL ibareli iki sürüm eski driverı yükledim. (O driverdayken bu hatayı almıyordum diye özellikle onu tercih ettim.) İntel gpu sürücüsünü de güncelledim. Fakat yine ilk denemem de aynı hatayı aldım. Başka bir önerin var mıdır teşekkürler şimdiden 🙌

Son minidump dosyası ve aldığım mavi ekranın fotoğrafı (nvlddmkm.sys başarısız yazıyor);

@Cliff_Burton Acaba göz atma şansınız oldu mu teşekkürler.
Kamera sürücüsü ile ilgili bir modül de var onu da güncelle Donanımsal bir hata almıyorsun aldığın kod bile driverla ilgili ekran kartı sürücüsü yine, normal sürüm eski de kamera sürücülerini de güncellemeyi dene

Kamera sürücüsü ile ilgili bir modül de var onu da güncelle Donanımsal bir hata almıyorsun aldığın kod bile driverla ilgili ekran kartı sürücüsü yine, normal sürüm eski de kamera sürücülerini de güncellemeyi dene
Zaten güncel gözüküyordu ama silip en güncel sürücüyü de yükledim kamera için, bir süre kullandım ve bugün yine aynı hatayı aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı