Asus GL553VD Sürekli mavi ekran sorunu

MeLiKSaH46

Kilopat
Daha fazla  
2017 5. ayında ASUS GL553VD model bir dizüstü aldım. Almaz olaydım. Aldığımdan beri sürekli problem oldu ancak geçici problemlerdi pek önemsemedim. Ama şu an gayet beni çileden çıkartan cinnet geçirten bir kıvama getirdi. Sürekli olarak mavi ekran hatası alıyorum. Cihazda Windows 10 işletim sistemi var. Normalde 128 GB SSD vardı ben 1 TB daha ekledim. Acaba ondan mı diyorum ama bilemiyorum. Garantisi mevcut garantiye başvurdum oraya kopyaladığım yazıyı buraya da kopyalıyorum. Anlayan bilen eden varsa yardımcı olursa sevinirim. Garantiye giderse laptopsuz kalmayalım boş yere.

Sorunları maddeler halinde yazıyorum.
1. Sürekli mavi ekran hatası
2. Ekran kartı yada herhangi bir donanım güncellenmiyor. Güncelleyecek dosyayı bulup yüklemeye başladığı anda mavi ekran alıyorum.
3. Sık sık bilgisayardan sadece cızırtı geliyor ses tamamen iptal oluyor. Video ya da müzikler açılmıyor
4. Oyunlarda muhakkak mavi ekran hatası alıyorum.
5. Cihaz aşırı ısınıyor. Sıcaklık 100 dereceyi buluyor.
6. Cihaz açıldığı ilk dakikalarda bir süre donuyor ve tepki vermiyor.
7. Çoğu sorun pc tekrar başlatınca düzeliyor ama bir süre sonra tekrar aynı sorunu veriyor.
8. Bunlar dışında meydana gelen çoğu sorunu kendim çözdüm ancak bu sorunların üstesinden gelemedim.

Şimdiden herkese teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:

Belirtilen yerde herhangi bir dosya yok klasörün kendisi var içi boş. Ayarlar denildiği gibi ayarlı. Cleaner vardı o programı kaldırdım acaba o mu siliyor diye bu sefer de hiç mavi ekran vermedi. Klasörün içinde herhangi bir dosya bulunduğu zaman burada paylaşacağım.

Evet bugün bilgisayar indirme yaparken sanırım mavi ekrana düşmüş açılıp kapanmış ve minidump klasöründe linkte verdiğim dosya mevcuttu. Umarım bir anlayan arkadaşlar yardımcı olur. Şimdiden teşekkürler.

020118-7765-01.rar

Son düzenleme:
NVIDIA grafik kartınızda sorun var ve sorun çok yüksek ihtimalle donanımsal.

Şuan yapmanız gereken şey DDU ile güvenli modda Intel ve NVIDIA sürülerini kaldırıp tekrar doğru bir şekilde yüklemek.

Eğer bu işlem sonuç vermez ise temiz Windows 10 x64 kurulumu yapın. Tekrar aynı sorunla karşılaşırsanız harici ekran kartınızın grafik işlemcisi arızalıdır. Garantiye verin. Mümkünse paylaştığınız içeriği teknik servis ile paylaşın süreç hızlanacaktır.

iade ettim daha geçen gün de parayı gönderdiler hepsiburada ürün aynısından istedim ama kalmamış asustan 4 laptop aldım 2 sini bu şekilde değişim ve iade yaptım ama hala asus aşkıma zeval gelmedi :D

@MeLiKSaH46 [email protected] mail atabilir misin bir sey sorucamda
Mesaj otomatik birleştirildi:

iade ettim daha geçen gün de parayı gönderdiler hepsiburada ürün aynısından istedim ama kalmamış asustan 4 laptop aldım 2 sini bu şekilde değişim ve iade yaptım ama hala asus aşkıma zeval gelmedi :D
Kac gun icerisinde iade ettiniz ve servis sorunun ne oldugunu soyledi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı