Asus GL553VD Sürekli mavi ekran sorunu

MeLiKSaH46

Kilopat
Daha fazla  
2017 5. ayında ASUS GL553VD model bir dizüstü aldım. Almaz olaydım. Aldığımdan beri sürekli problem oldu ancak geçici problemlerdi pek önemsemedim. Ama şu an gayet beni çileden çıkartan cinnet geçirten bir kıvama getirdi. Sürekli olarak mavi ekran hatası alıyorum. Cihazda Windows 10 işletim sistemi var. Normalde 128 GB SSD vardı ben 1 TB daha ekledim. Acaba ondan mı diyorum ama bilemiyorum. Garantisi mevcut garantiye başvurdum oraya kopyaladığım yazıyı buraya da kopyalıyorum. Anlayan bilen eden varsa yardımcı olursa sevinirim. Garantiye giderse laptopsuz kalmayalım boş yere.

Sorunları maddeler halinde yazıyorum.
1. Sürekli mavi ekran hatası
2. Ekran kartı yada herhangi bir donanım güncellenmiyor. Güncelleyecek dosyayı bulup yüklemeye başladığı anda mavi ekran alıyorum.
3. Sık sık bilgisayardan sadece cızırtı geliyor ses tamamen iptal oluyor. Video ya da müzikler açılmıyor
4. Oyunlarda muhakkak mavi ekran hatası alıyorum.
5. Cihaz aşırı ısınıyor. Sıcaklık 100 dereceyi buluyor.
6. Cihaz açıldığı ilk dakikalarda bir süre donuyor ve tepki vermiyor.
7. Çoğu sorun pc tekrar başlatınca düzeliyor ama bir süre sonra tekrar aynı sorunu veriyor.
8. Bunlar dışında meydana gelen çoğu sorunu kendim çözdüm ancak bu sorunların üstesinden gelemedim.

Şimdiden herkese teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
servis parça değişimi yapacaklarını sürenin uzun olacağını eğer isterseniz değişim iade kağıdı gönderebiliriz dediler. Süre 2-3 haftayı buldu servise gönderdikten sonra. Sorun ekran kartı dediler.

Bende autocad uygulamasini calistirirken mavi ekran aliyordum bilgisayari windows sisteminden sifirladim sorun cozuldu gibi ama csgo oynarken yuksek ayarlarda bilgisayar fazla isiniyor ne yapmami onerirsin ?
Video_tdr_failure nvlddmkm.sys
Bir de direk asusa mi yollamistin yoksa satin aldigin yere mi?

Urunu servise yolladim da mavi ekran sorunundan dolayi ram flan test edip format atip geri yolladilar henuz mavi ekran sorunu almadim ama fan surekli yuksek seste calisiyor ve bilgisayar cok isiniyor normal mi acaba

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı