Asus GPU Tweak 2 GPU Clock sorunu

Kaan Atbaş

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Asus GPU Tweak 2 programını kullanarak ekran kartıma OC yapmak istiyorum. Ancak GPU clock değerine ne girersem bunun 2 katını alıyor. Örneğin +100 MHz verecek şekilde ayarlayıp apply tuşuna basınca +200 sayıyor. Dolayısıyla istediğim değere uygun profili kaydedemiyorum. Çünkü her defasında GPU Clock değerine ne girersem apply tuşuna basınca 2 ile çarpıp o değerden OC yapıyor. Nasıl çözebilirim bu problemi?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner yazılımında 3D Clock seçeneği yok. O yüzden çok sıkıntı yaratıyor. GPU Clock değerini arttırmama rağmen değer artmıyor, boost frekans olarak ayarlıyor. Bazı oyunlarda boost çalışırken bazılarında çalışmıyor. Ya da oyunun bazı sahnelerinde oto olarak boost frekansı kapatıyor. Dolayısıyla tam performans alamıyorum. Var mı öneriniz?

Bir yanlışlık yapıyorsunuz. Ayarlar kaydedilmemiş olabilir. Hangi ekran kartını kullanıyorsunuz ?
Fotoğraf da benim ayarlarım var. GTX 950 | GTA 5 de 10 FPS yükseltiyor, bu gördüğün ayar.

Dosya Ekleri

• MSI.PNG
    MSI.PNG
    153,9 KB · Görüntüleme: 109
Arkadaşlar Asus GPU Tweak 2 programını kullanarak ekran kartıma OC yapmak istiyorum. Ancak GPU clock değerine ne girersem bunun 2 katını alıyor. Örneğin +100 MHz verecek şekilde ayarlayıp apply tuşuna basınca +200 sayıyor. Dolayısıyla istediğim değere uygun profili kaydedemiyorum. Çünkü her defasında GPU Clock değerine ne girersem apply tuşuna basınca 2 ile çarpıp o değerden OC yapıyor. Nasıl çözebilirim bu problemi?

GPU Tweak ve GPU Tweak 2 de değişik bir sorun var benim kartın değerlerini ayarlasam bile en aşağıya çekiyordu O.C. kesinlikle yok yapamıyorsun bende en sonunda MSI Afterburnere geçtim.
Bir yanlışlık yapıyorsunuz. Ayarlar kaydedilmemiş olabilir. Hangi ekran kartını kullanıyorsunuz ?
Fotoğraf da benim ayarlarım var. GTX 950 | GTA 5 de 10 FPS yükseltiyor, bu gördüğün ayar.
Yanlışlık yok dediği hatanın aynısını ve dahada acayiplerini aldım.

Ayarlarda bir sorun yok. Bellek frekansı artıyor, ancak GPU Clock frekansı artmıyor, boost olarak artıyor. Dolayısıyla oyunlarda zorlanırsa boost devreye giriyor anca öyle benim arttırdığım frekansa çıkıyor GPU Clock değeri.

Ayarlarda bir sorun yok. Bellek frekansı artıyor, ancak GPU Clock frekansı artmıyor, boost olarak artıyor. Dolayısıyla oyunlarda zorlanırsa boost devreye giriyor anca öyle benim arttırdığım frekansa çıkıyor GPU Clock değeri.
MSI Afterburneri bir dene başta biraz zorlanırsın ama daha istikrarlı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı