ASUS GPU TWEAK ayarları

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 11B
P

pusat57

Ziyaretçi
Arkadaşlar GPU ayarların hep aynı kalmasınıu istiyorum ama yapamıyorum. Ayarlıyorum APLYY diyorum ve o ayarları SAVE'den kaydediyorum 1. sıraya. Ama tekrar PC'yi açtığımda ayarlar eski halinde oluyor. 1'e tıkladığımda kaydettiğim gibi oluyor ama benim istediğim PC'yi açtığımda hiçbir şeye basmadan aynı ayarlarda kalması. Nasıl yapabilirim? 
Yok mu cevap aytıcam yaaa. :D

Aynı ayarda kalmıyor her pc açılışında eski ayara dönmekte sen açılınca herzaman seçim yapmak zorundasın 1-2-3-4 hangisine kaydettiysen. Gpu-tweak versiyonunu da güncellesen değişmiyor malesef :)

Aynı ayarda kalmıyor her pc açılışında eski ayara dönmekte sen açılınca herzaman seçim yapmak zorundasın 1-2-3-4 hangisine kaydettiysen. Gpu-tweak versiyonunu da güncellesen değişmiyor malesef :)
Aslında benim için sorun değil ama her zaman ben yokum PC'nin başında vee oyun filan oynuyorlar saatlerce bazen. Ekran kartı'nıda fanları düşük devirde çalışıyor.

Aynı sorunu nvidia kartını aldığım ilk hafta bende yaşadım. asus gpu tweak i silip evga nın tweak programını yükledim bu seferde ekran kartı işlemci hızı otomatik ayara girip oyunlarda bile 1.seviyeden yukarı çıkmıyordu. Yükte 810mhz de çalışacağına 300mhz hızda çalışıyordu :) Benim pcyi benden başkası kullanmadığı için benim için problem değil fakat dediğin gibi 90 derecede %100 e sabitlemişler fan hızını programda yanlış olmuş. Bende manuel olarak mecbur 50 dereceden sonra %100 e aldım. Hem kasayı ısıtıyor hemde kartı bence değişmesi lazım dediğin gibi belki değiştiren vardır ama kartın biosunu da muhtemelen update yapmak zorunda kalacağız.

Ekleme: En mantıklısı senden başka kim kullanıyorsa onlara söyle açılışta 1. ayarı seçsinler :)

Gel de bunu anneme anlat işte. Kardeşim neysene de annem eski dizilerini filan izler. Böyle şeylerlede uğraşmaz. W8'e geçtim neymiş herşey değişmiş. Kapatma yerini bulamıyor. Eskini yğkle diyor 7'yi.

İşin zor valla. yine bende araştırayım bu konuyu yoksa bi çaresi en son hangi dosyayı değiştirmemiz gerektiğini kendim bulmaya çalışır, bulursamda yazarım buraya cevap çıkmazsa.

Ekleme: Olayı şans eseri buldum hocam çok kolaymış programı detaylı incelememiştim daha önce :) Önce kullandığın ayarı seç sonra "settings-tune-tune setting-keep setting for next start on close application" orayı işaretle sonra pcyi tekrar baştan başlattığında ayarı hatırladığını göreceksin sen konuyu açmasan bende hiç bakmayacaktım böyle kullanmaya devam edecektim.

Son düzenleme:
İşin zor valla. yine bende araştırayım bu konuyu yoksa bi çaresi en son hangi dosyayı değiştirmemiz gerektiğini kendim bulmaya çalışır, bulursamda yazarım buraya cevap çıkmazsa.

Ekleme: Olayı şans eseri buldum hocam çok kolaymış programı detaylı incelememiştim daha önce :) Önce kullandığın ayarı seç sonra "settings-tune-tune setting-keep setting for next start on close application" orayı işaretle sonra pcyi tekrar baştan başlattığında ayarı hatırladığını göreceksin sen konuyu açmasan bende hiç bakmayacaktım böyle kullanmaya devam edecektim.

Tamam hocam Sağol. Bu akşam denerim. :D

R-vizyon ayarları denedim ve tekrar başlattıktan sonra bıraktığım gibi ayarlar aynıydı. Sağolun içim rahatladı valla. :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Vallahi bende sabahtan beri bu ayarı arıyordum o kadarda kurcaladım niyeyse gözümden kaçmış :) Çok teşekkürler çok makbule geçti.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı