Çözüm Asus Gryphon Z87 ve Hyper 212 Evo CPU FAN EROR

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

duman410

Hectopat
Recep BALTAŞ'ın sunduğu GTA 5 için PC Toplama-Intel Haswell videosundaki aynı anakart (asus gryphon Z87) ve yine aynı soğutucu (cooler master Hyper 212 evo) kullanıyorum. Videoda 54:10 dakikada Recep BALTAŞ'ında karşılaştığı bu Cpu Fan Error hatasını nasıl düzeltmem gerekiyor. Fanın çalışmasında herhangi bir sıkıntı yok. Recep Baltaş bu sorunlara daha sonra bakacağız dedikten sonra acaba bu sorunu nasıl çözmüştür. Bu konuda çözüm önerilerileri olan arkadaşların yardımını bekliyorum..

BIOS'ta bir yerlerde cpu rpm warning gibi bir şey göreceksin. Yani kaç rpm'ye düştüğünde uyarı versin gibi bir kısım var. Ona gel disabled yap tamamdır. Artık o sorun gelmiyor.

Anakart markam asus. Ve işlemci soğutucularımız aynı. Yani olay işlemci soğutusuyla alakalı. Arızalı değil ama düşük devirde dönüyor. Bendede durmadan cpu fan error press f1 resume felan diyordu. Sen dediğimi yap bir daha hata almayacaksın. Fan sorunsuz, bozuk felan değil :)

Anakart markam asus. Ve işlemci soğutucularımız aynı. Yani olay işlemci soğutusuyla alakalı. Arızalı değil ama düşük devirde dönüyor. Bendede durmadan cpu fan error press f1 resume felan diyordu. Sen dediğimi yap bir daha hata almayacaksın. Fan sorunsuz, bozuk felan değil :)
Ya aynı hata bende de vardı. Vatan'dan PC topladım onlar topladı. Ama işlemci soğutucusu'nun pinlerini yanlış yere takmışlar. Kasa içine bak işlemci soğutucusu'nun pini'ni CPU FAN'a diğerlerini'de CHA FAN'a tak bir daha hata almazsın. :)

Ben fanı kendim aldım ilk taktım yanlışlıkla cha fana takmışım error veriyordu zaten şuan cpu fanda takılı :)

Aynı sorunu bende yaşıyordum. Meğerse işlemcinin fanını farklı biryere takmışım :D cpu_1 yazan yere takarsan işlemcinin fanını sorunun düzelir.

BIOS'a girip Monitor sekmesinden CPU Fan Speed Low Limit ayarını düşürdüğünüzde veya Ignore yaptığınızda CPU Fan Error hatası çözülecektir.

56:07:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı