ASUS GRYPHON Z87 vs MSI Z87-G45 GAMİNG

samsunlu

Kilopat
Yer
BİLECİK/MERKEZ
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisliği
Aralarından Gryphon'u tercih ederim. Bu arada Z87-G45 ATX, Gryphon ise mATX yapıda.

Hangisinin daha iyi olduğunu bilmiyorum. Aralarındaki en önemli fark, omy adlı arkadaşın da dediği gibi boyutları. Ben MSI Z87-G45 kullanıyorum, bir sorun yaşamadım gayet memnunum. Ama diğer istediğin anakart da gayet güzel bir anakart.

Boyutları farklı sadece, üzerinde çok durulacak birşey değil. Ancak siz Overclock derseniz, ben de Gryphon derim.

Hangisinin daha iyi olduğunu bilmiyorum. Aralarındaki en önemli fark, omy adlı arkadaşın da dediği gibi boyutları. Ben MSI Z87-G45 kullanıyorum, bir sorun yaşamadım gayet memnunum. Ama diğer istediğin anakart da gayet güzel bir anakart.

PC uzun süre değişmeyeceği için sordum bu soruyu Recep abi de topladığı bir sistemde kullanacak kişi uzun süre sistem değişimi yapmadığı için ASUS GRYPHON aldık demişti.

- - - Güncellendi - - -

Boyutları farklı sadece, üzerinde çok durulacak birşey değil. Ancak siz Overclock derseniz, ben de Gryphon derim.

Neden O.C yapılacaksa GRYPHON, Z87-G45 den ne farkı var bu konuda.

ATX daha büyük, mATX daha ufak bir standarttır. Google'a yazmanız durumunda, boyutlarını tam olarak görebilirsiniz. Çipsetleri aynı, overclock konusunda aralarında dağlar kadar fark olamaz. Fakat, Gryphon, ASUS'un TUF serisi anakartlarındandır. TUF serisi anakartlarda, askeri bileşenler kullanılır. Bu daha uzun süre dayanıklılık demektir. Bundan ötürü bu anakartların garanti süresi 5 yıldır( Yanlış hatırlamıyorsam). Performans olarak çok büyük farklar yoktur iki anakart arasında.

Eveet, 15 dakikadır YouTube'dan bazı videolara bakıp, TechPowerUp'tan da inceleme sonuçlarına bakıyorum. (Senin için haa. :D)

Neredeyse çoğu testlerde MSI Z87A-GD65 geçiyor Gryphon'u ancak Z87-G45 için aynı şey geçerli değil. Pek de ilgilenmeyeceğin için testlerin adını yazmıyorum buraya istersen kendin bakabilirsin. :) (OC Testleri: AIDA64, Cinebench, HandBrake Encode, SuperPi, WinRAR, wPrime, 3DMark 06, 3DMark Vantage, 3DMark 11, PCMark 7, 3DMark Ice Storm, 3DMark Cloud Gate, 3DMark Fire Strike)

MSI'ın güç tüketiminden memnun kalmamışlar. Stok ve hız aşırtılmış performansta Z87-G45'in daha iyi olduğunu belirtmişler. Gryphon Z87'nin bellek hız aşırtmada daha iyi olduğunu belirtmişler. Tabii Gryphon'un 5 yıllık garantisini de yazmayı unutmamışlar. :) (Fazla yazmayayım diye ikisinde de olan artı özellikleri yazmadım.) Sonuç olarak MSI Z87-G45 8.7, ASUS Gryphon ise 8.8 puan almış.

Gördüğüm videolarda da, incelemelerde de o kadar da aralarında fark olduğunu düşünmüyorum. En azından bu iki kart arasında kalınca, çok uzun bir müddet düşünmeyip bir tanesi rastgele seçilse de pişman olma durumu çıkmaz ortaya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sitede iyi ki senin gibi biri var çok sağ ol yaptığın açıklama için.

- - - Güncellendi - - -

MSI da benim için artı olan OC GENIE tuşunun olması o işime yaracaktır benim ben devamlı O.C durumunda kullanmayacağım için.

Rica ederim, TechPowerUp'tan kendin de bakabilirsin istersen. Ancak Gryphon'un testlerine bakma orada Z87-G45 yazmıyor. Direk Z87-G45 Gaming'e bak.

Ayrıca TechPowerUp ikisini de "Highly Recomended" olarak işaretlemiş. İkisi de iyi yani, bir sorun yok. :)

MSI da benim için artı olan OC GENIE tuşunun olması o işime yaracaktır benim ben devamlı O.C durumunda kullanmayacağım için.

İki kartın da kullanışlı BIOS'a sahip olduğunu söylemişler ancak internette hız aşırtma rehberlerine bakarak da kendin karar verebilirsin.

İyi ki araştırttın bana ha, yukarda tutturmuştum Gryphon Gryphon diye. :) İyi yanları, TUF, 5 yıllık garantisi ve Gryphon Armor bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı