Asus GT 630 Fan Ses Sorunu

umutsahin91

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartını değiştirdim. Asus gt 630 aldım ama kafama takılan fanı ses yapıyor. Bu durum normal mi? Yoksa anormal mı? Benim bilgisayar özelliklerim 4 gb ram ddr3 1333 mhz, intel core 2 quad q8300 işlemci, psu ise 300 watt, işletim sistemi windows 7 professional sp1 driverların hepsi günceldir. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı fanını durunca ses yok. Ama fan çalışınca ses geliyor. Aklıma takıldı. Bir güç kaynağını dinledim. Bir de ekran kartını. Ses güç kaynağından geliyormuş. Sizden bir güç kaynağı önerisi istersem söyleyebilir misiniz? Bana göre en az 750 watt'lık bir güç kaynağı yeter gibime geliyor ama bir de sizin fikrinizi alayım dedim.

Sisteme 300 ile 350 watt güç kaynağı yeterli demişsiniz. Ama ekran kartının kutusunun üstünde sistem gereksinimlerini okudum ve 450 watt önerilen yazıyor ve bunun üstüne benim işlemcinin kendi sitesinde yazdığına göre 95 watt yazıyor. Bu durumda 545 watt ediyor. Diğer donanımları saymazsak.

Kutunun üzerinde yazan değer toplam sistemin değeri. Firma sizin sisteminizi bilemeyeceği için bu ekran kartına uygun bileşenlere göre ortalama bir değer yazar. Sizin ekran kartınızın maksimum güç tüketimi 50W. Sisteminizin tamamına 400-450W'lık güç kaynakları yetecektir. Ancak güç kaynağının kaliteli olmasına dikkat edin. Güç kaynağının 12V kanallarından gelen güç 300-350W altında olmasın.

Yetmediğini düşündüğüm için öneri istemiştim. Çünkü önceki ekran kartım yani ati redeon hd 5450 ile oyun oynarken daha az kasmalar oluyordu.

Asus gt 630 özellikleri:

grafik hızı : 810 mhz (asus tweak ile 910 mhz)
bellek veri hızı : 1800 mhz (asus tweak ile 2000 mhz)
128 bit ddr3

ati redeon hd 5450 özellikleri
Yanlış hatırlamıyorsam:
grafik hızı : 600 mhz
bellek veri hızı : 800 mhz
64 bit ddr3

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı