ASUS GTX 1060 DUAL GEFORCE 6GB GDDR5 OC Oyunlarda Kasma Sorunu

Oğuz Uz

Hectopat
Daha fazla  
Oynadığım birçok oyunda bu sorunu yaşıyorum. FPS'de sorun olmuyor ancak ne yaparsam yapiyim oyunlarda anlık donmalar oluyor, kare atlıyor sanki, adam yürüyor mesela Skyrim 5 sn sonra böyle 1sn ışınlanıyor ileriye ve duruyormuş hissi veriyor. İşin kısası oyunlar akıcı değil. Skyrim, The Forest, Dead island, Re 7, Gta 4, The sims 4 hepsinde buna benzer sorun oluyor. Oyunları SSD'ye kuruyorum. Oyunlarda bottleneck (darboğaz) mı oluyor? Monitor eski Samsung full HD 60Hz monitor. İzlediğim oyun videolarında benim ekram kartım gayet akıcı gözüküyor ama ben de öyle olmuyor. Sorun gerçekten nedir çözemedim. CPU ve GPU değerleri bu şekilde :
Skyrim oyun sırasında esc ile basıp ve oyunu oynarken bir kaç görüntü aldım.
fdsaf.png
ghddf.png
skyyy.png

Alice Madness Returns
alicedd.png

The Forest
forest.png
forestss.png

Ekran Kartı : ASUS GTX 1060 DUAL GEFORCE 6GB GDDR5 OC
SSD : 120 GB
Hard Disk : 1 TB Seagate
RAM : 8 GB
İşlemci : Intel Core I5 6500

Son düzenleyen: Moderatör:
evet oyunlar orjinal ve günceller.

image.jpeg
image.jpeg
Oyunlarınız orjinal ve güncel mi?
Teknik servise verdim işlemci soğutucusu arızalı dediler değiştirdiler. Eve gidip deneme yaptım Şimdi Rise Of The Tomb Raider adlı oyunda görüntü aldım. Sizce bu değerler normal mi? Sorun düzelmiş midir?

Bu değerler sizce normal mi? Directx 12 ve 11 de yaptım denemeleri. Oyunda her şey ultrada. Umarım görürsünüz şimdiden teşekkürler @Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı