Asus GTX 1060 Ekran Kartı Stok Sorunu

Hayır normal madencilik yapmak isteyen kullanıcılar. Sayı olarak orada sadece basit olsun diye örnek göstermiştim.

Hocam cevap için teşekkür ediyorum. Verdiğin konuya baktım okudum da çok bir şey anlayamadım. Kısaca özetleyebilir misin acaba? Yani aradığım ekran kartının hiç bir yerde stoğunun kalmamasının sebebi nedir tam olarak?
Kısaca ekran kartları ile digital para madenciliği yapıyorlar. Ekran kartı gücü kullanılıyor. Ne kadar güçlü bir ekran kartı varsa o kadar iyi madencilikten gelir sağlıyorsunuz. Bu digital parayı TL'ye çevirip kullanıyorsunuz. Bu digital paranın adı da Bitcoin'dir.

Dikkat ettiyseniz AMD RX 580 RX 570 Nvidia 1080 1070 1060 hatta 1050Ti bile stokları kritik ya da bitmiş durumda veya karaborsada satılıyor. Fiyatlar fahiş. Biraz daha bekleyin eğer kart alacaksınız. Bu fiyatlar çok uçuk çünkü.

Kısaca ekran kartları ile digital para madenciliği yapıyorlar. Ekran kartı gücü kullanılıyor. Ne kadar güçlü bir ekran kartı varsa o kadar iyi madencilikten gelir sağlıyorsunuz. Bu digital parayı TL'ye çevirip kullanıyorsunuz. Bu digital paranın adı da Bitcoin'dir.

Dikkat ettiyseniz AMD RX 580 RX 570 Nvidia 1080 1070 1060 hatta 1050Ti bile stokları kritik ya da bitmiş durumda veya karaborsada satılıyor. Fiyatlar fahiş. Biraz daha bekleyin eğer kart alacaksınız. Bu fiyatlar çok uçuk çünkü.
Haklısın hocam madencilik olayını araştırdım biraz da sırf kâr sağlamak için 450 tane kart siparişi veren varmış. Bir nevi karaborsa bu madencilik. Gücü olan çok sayıda alıp satışını kendi yapıyor fahiş fiyattan satıyor. Umarım doğru anlamışımdır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı