ASUS GTX 1070 ROG Strix vs EVGA GTX 1070 SuperClocked vs MSI GTX 1070 Gaming X

Nathina

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sonunda Vatan Bilgisayar'a gelmiş olan kartlar, fakat karar aşamasında olduğum için almıyorum. Yeni sistem toplayacağım. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

970 serisinde Asus'u beğeniyordum. Ancak bu seride MSI diyorum. Tasarımı çok hoş. Fanların büyük olması ayrı avantaj. 1 haftadır elimde odada duruyor bazen açıp izlediğim oluyor :D

Msı kartı alman daha iyi olur. Oc hızı daha iyi ve fan tasarımı patentli. Bütün üst seviye ekran kartlarında olan akıllı fan sistemi var önemli olan hangisinin daha fazla soğutma imkanı sunacağı msı fan tasarımı şuan en iyisi. Birde yazılımsal olarak biraz daha fonksiyonel olması artı bence.

Evet, nesiller geçtikçe i7 6700K bile alsam eninde sonunda eskiyecek. 8.nesiller çıktığında çarpan kilidi açık bir işlemciye geçeceğim.

Evet, nesiller geçtikçe i7 6700K bile alsam eninde sonunda eskiyecek. 8.nesiller çıktığında çarpan kilidi açık bir işlemciye geçeceğim.

Üçü arasında ben Asus diyorum. Sebebi fabrikadan çıkışlı boost değeri Asus'ta 1835MHZ. Bu rakam şimdiye kadar çıkmış 1070'ler arasında Palit Gamerock P.E'nin 1873MHZ değerinden sonraki en iyi rakam. Evga'da bu rakam 1784MHZ, Msi'da ise 1771MHZ. Msi yada Evga alan kişi Asus'un fabrika stok hızına ulaşmak için ufak overclock yapmak zorunda.

Şimdiye kadar çıkmış tüm 1070 modelleri burada TechPowerUp bulabilirsiniz.

Fabrika çıkışı oc pek de önemli değil. Önemli olan soğutma neticede soğutma iyi olduktan sonra o kartın çıkabileceği değerlerin de üstüne çıkabilirsiniz. Ama yine de her 3 kartı da inceledim ve bence de asus. Çünkü adamlar soğutma konusunda msi'ı ve evga'yı geçmişler bu kartta. Kalite konusunda da zaten 3 marka da bilindik. Fazla söze gerek yok. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı