Çözüldü ASUS GTX 1070'den Sapphire 5700XT Nitro'ya Geçilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

V-SPECK

Decapat
Merhaba arkadaşlar,

Mevcut sistemimde kullandığım ASUS GTX 1070 Expedition ekran kartımı sizce Sapphire 5700 XT Nitro+ OC model ekran kartı ile değiştirmeli miyim, göz ile görünür farklılıklar elde eder miyim ve PCI 3.0 anakartta PCI 4.0 bir kartı kullanırken verimlilik konusunda problem yaşar mıyım? Sizin tercihiniz hangisinden yana olurdu?

Teşekkür ederim, iyi eğlenceler.

-Intel i5 8400 işlemci
-120+240 SSD
-800W 80 Plus Gold PSU
-H310M PRO VH anakart
-16 GB DDR 4 RAM

Çözüm
Yani oynadığınız oyunlarda aldığınız performansı beğenmiyorsanız, para sıkıntınız da yoksa geçebilirsiniz.
Kullandigin monitor nedir? 1080p 60Hz monitor icin farketmez. 1080p 144 Hz ya da 4K monitorun varsa gecmelisin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kullandigin monitor nedir? 1080p 60Hz monitor icin farketmez. 1080p 144 Hz ya da 4K monitorun varsa gecmelisin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Merhaba 144 herz 1 ms UHD bir monitör kullanıyorum,ikinci monitör olarak 21 inç 60 hertz boş yere taktığım bir mönitör var.İkinci monitör sistemi etkiler mi ?

1080p 144hz monitörü de idare eder. Ben 1070 den RX5700 e geçtim. Oyun kalitesi anlamında bir değişim olmadı. Hatta kartın tam optimize olmamasından dolayı bazı oyunlarda daha kötü oldu.

Merhaba 144 herz 1 ms UHD bir monitör kullanıyorum,ikinci monitör olarak 21 inç 60 hertz boş yere taktığım bir mönitör var.İkinci monitör sistemi etkiler mi ?
Hic bu sekilde bir kombinasyonda oyunu cift ekranda calistirmadim. Oyunda sadece ilk monitoru aktif ediyorsaniz sorun cikmaz. Iki monitor icin 60 Hz'e duser mi emin degilim.

2K veyahut 1080p 144 Hz monitörün yoksa gereksiz.
144 hertz 1 ms 3840x2160 max. çözünürlükte UHD bir monitörüm var ve discort,internet vb durumlarda kullandığım basic 21 inç bir monitörüm var.
Hic bu sekilde bir kombinasyonda oyunu cift ekranda calistirmadim. Oyunda sadece ilk monitoru aktif ediyorsaniz sorun cikmaz. Iki monitor icin 60 Hz'e duser mi emin degilim.
Oyun için sadece 144 hertz olan monitörü aktif ediyorum.Diğer monitör oyun içi respawn aralarında veya beklemelerde discort,internet,spotify vb uygulamaları kullanmak için açık kalıyor.

1080p 144hz monitörü de idare eder. Ben 1070 den RX5700 e geçtim. Oyun kalitesi anlamında bir değişim olmadı. Hatta kartın tam optimize olmamasından dolayı bazı oyunlarda daha kötü oldu.
Merhaba hangi markayı tercih ettiniz?Ben XT modeline geçmeyi düşünüyorum da.
4K için biraz zayıf kalabilir bu kart.
Peki tüm oyunları ve bilgisayar içerisindeki tüm aktiviteleri 1080p de yapsam farklılık görür müyüm?

Merhaba hangi markayı tercih ettiniz?Ben XT modeline geçmeyi düşünüyorum da.

Peki tüm oyunları ve bilgisayar içerisindeki tüm aktiviteleri 1080p de yapsam farklılık görür müyüm?

Ben Sapphire Pulse aldım. Elbette XT nin performansı daha fazla. Ama söylediğim şeyler yine değişmiyor. Bazı oyunlarda optimizasyon ve stabilite hala tam değil.
İleride düzelecektir elbet hep böyle kalması normal olmaz. Ama eğer iyi soğutucusu olan bir 1070 sahibi iseniz overclock yaparak kullanabilirsiniz en azından bir süre daha, kartlar düzelene ya da ciddi bir indirim gelene kadar. Ben uygun fiyatlı aldım o yüzden iade etmek istemedim açıkçası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı