ASUS GTX 1080 Ti vs RTX 2060 EVO

Emirhanx

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, kusura bakmayın bayağı sorum oluyor son zamanlarda. Özür diliyorum meşgul ettiğim için.
Letgo'da ikinci el bir sistem buldum. 17 ay garantisi var diyor özellikleri şöyle:
ASUS ROG STRIX 11GB GTX1080 Ti.
Ryzen 5 2600.
G.Skill 3200 MHz RAM 2X8.
MSI B450M A-PRO anakart.
8000 TL fiyat diyor mining yapılmadığını söylüyor. Sizce bu mu yoksa? PCH F Class 1.3 | R5 1600 RTX 2060 6G 16GB DDR4 500GB M.2 SSD Oyuncu Bilgisayar - incehesap.com
Bu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Test etme şansınız varsa test edin zira 8 bin lira 1080ti'lı sistem için oldukça iyi ve 1080ti 2060'a kıyasla çok daha iyi bir kart, 1070 olsa belki düşünür insan da sırf DLSS ve RTX için 2060 alınmaz.

RTX 2060'lı sistemi al. DLSS ile GTX 1080 Ti performansına yaklaşacaktır ve ekran kartı olarak daha güncel bir sistem almış olacaksın. Üstelik sıfır olmuş olacak. Diğer parçalar da fena değil.

RTX 2060'lı sistemi al. DLSS ile GTX 1080 Ti performansına yaklaşacaktır ve ekran kartı olarak daha güncel bir sistem almış olacaksın. Üstelik sıfır olmuş olacak. Diğer parçalar da fena değil.
DLSS destekleyen oyunların sayısı, desteklemeyen oyunların yanında denizde kum tanesi gibi. Saf GPU performansı için 1080ti çok daha iyi, ayrıca DLSS bazı oyunlarda görüntüyü o kadar bozuyor ki açtığınıza pişman oluyorsunuz.

DLSS destekleyen oyunların sayısı, desteklemeyen oyunların yanında denizde kum tanesi gibi. Saf GPU performansı için 1080 Ti çok daha iyi, ayrıca DLSS bazı oyunlarda görüntüyü o kadar bozuyor ki açtığınıza pişman oluyorsunuz.

RTX kartlarının bu kadar fazla satılmasının önemli nedenlerinden birisidir DLSS özelliği. Evet belki "Kalite" modunda muhteşem bir performans artışı sağlamıyor fakat çoğu oyunda "Keşke GTX 1080 Ti alsaydım ya" dedirtmeyeceğini düşündüğüm için önerdim.

RTX kartlarının bu kadar fazla satılmasının önemli nedenlerinden birisidir DLSS özelliği. Evet belki "Kalite" modunda muhteşem bir performans artışı sağlamıyor fakat çoğu oyunda "Keşke GTX 1080 Ti alsaydım ya" dedirtmeyeceğini düşündüğüm için önerdim.
2000 serisi kartlar sırf DLSS var diye cazip olsaydı 1600 serisi bu kadar satmazdı, aralarındaki fiyat farkı çok az 2000 serisi ile. DLSS, 2000 serisi satışa çıktıktan sonra yaygınlaşan bir özellik. 2000 serisi kartlar ilk çıktığında daha DLSS, Nvidia'nın tanıtım videolarından ibaretti o yüzden 2060 ile 1080ti kıyaslandığında sırf DLSS ve RT var diye 2060 alınmaz ki çoğu oyun artık öyle bir raddeye geldi ki RT olup olmadığını anlayamıyorsun bile. Bu konu hakkına LTT'nin videosu var DLSS ve RTX fark ediliyor mu diye, ona da bakabilirsin.

Geri
Yukarı