Asus GTX 1660 Ti Rog Strix vs Msi GTX 1660 Super Gaming X

RahmetLee

Centipat
Arkadaşlar merhaba, bu ekran kartlarından birini Vatan Bilgisayar KDV indirimine girdiğinde almayı düşünüyorum. Aralarında 100 tl fark var sizce 100 tl farkla asus gtx 1660 ti(ocsuz model) almaya değer mi ? Ayrıca Vatan Bilgisayar, Asus ekran kartlarına 3 yıl garanti, Msi'a ise 2 yıl garanti veriyor. Sizce bu bir tercih sebebi midir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı fiyattayken Ti düşünülebilir. Fakat Ti almak için fiyat farkı vermeye değmez. Bu Super modeli en iyisi zaten. Overclock ile Ti seviyesine çıkarabilirsin. Yani fiyat farkı varken alınmaz :) . Ayriyeten Super modeli daha uygun fiyata (2K'nın aşağısına) indirimle bulunabilir.

İkisi de performans olarak birbirine çok yakın kartlar. 1660 Super Sinerjide daha ucuz:
MSI GeForce GTX1660 Super Gaming X 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı (1980 TL)

Ayrıca ufak bir OC ile daha iyi performans da alabilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asus 1660Ti öneririm.
Kendim kullanıyorum OCCT ile 30 dakika test yaptım geçenlerde en fazla 57° oldu.
Yani cok serin çalışıyor. O.C için çok iyi bir soğutmaya sahip. Yani 1660 Super'e O.C yapıyorsan 1660Ti'a da O.C yapıp karşılaştır.
Anlamadığım nokta şu 1660 Super O.C ile 1660Ti la aynı perfoemansı veriyor.
E o zaman 1660Ti'a da O.C yap yine daha performanslı olur.:)
Bence bu doğru bir karşılaştırma değil.
Bu arada Asus 1660Ti ROG Strix ilginç bir şekilde benchmarklar da 2010Mhz 'e kadar çıkıyor saat hızı. Normalde 1830 olması lazım.

Asus 1660Ti öneririm.
Kendim kullanıyorum OCCT ile 30 dakika test yaptım geçenlerde en fazla 57° oldu.
Yani cok serin çalışıyor. O.C için çok iyi bir soğutmaya sahip. Yani 1660 Super'e O.C yapıyorsan 1660Ti'a da O.C yapıp karşılaştır.
Anlamadığım nokta şu 1660 Super O.C ile 1660Ti la aynı perfoemansı veriyor.
E o zaman 1660Ti'a da O.C yap yine daha performanslı olur.:)
Bence bu doğru bir karşılaştırma değil.
Bu arada Asus 1660Ti ROG Strix ilginç bir şekilde benchmarklar da 2010Mhz 'e kadar çıkıyor saat hızı. Normalde 1830 olması lazım.

Bende böyle düşünüyorum o video hakkında ama aralarında 2-3 fpsten fazla fark olur mu merak ediyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı