ASUS GTX 1660Ti EVO vs ASUS DUAL RTX 3050

KyRoSs

Centipat
Daha fazla  
Yakın zamanda sistem almayı planlıyorum asıl düşüncem RTX 3050'li bir sistemdi fakat şu anda RTX 3050'ye çok yoğun bir ilgi olmasından dolayı 3050'li sistemlerin stoğu bulunamıyor. GTX 1660Ti'lı bir sistem alsam nasıl olur, günümüz oyunları ve işler için yeterli kalır mı? Tabi RTX 3050'de DLSS ve RTX desteği olması bir avantaj.

Sistemde bulunan işlemci modeli: Intel Core i5 10400F.

Son düzenleyen: Moderatör:
1660Ti'da RTX var. Fakat DLSS yok.
1660 Tİ'da RTX yok. Yani yazılım desteği ile var ama açıldığı zaman FPS yerleri öpüyor :). Benim karta da desteği gelmişti ama RT çekirdekleri olmayınca çoğu oyunda FPS aşırı düşüyor.

Son düzenleme:
Yakın zamanda sistem almayı planlıyorum asıl düşüncem RTX 3050'li bir sistemdi fakat şu anda RTX 3050'ye çok yoğun bir ilgi olmasından dolayı 3050'li sistemlerin stoğu bulunamıyor. GTX 1660Ti'lı bir sistem alsam nasıl olur, günümüz oyunları ve işler için yeterli kalır mı? Tabi RTX 3050'de DLSS ve RTX desteği olması bir avantaj.

3050 tercih etmelisin geçen gün rastgele forumlarda gezerken Inventus'ta 4500'e Phoenix modeli gördüm. Böyle fırsatları değerlendir bence.

1660 Tİ bence rahatlıkla işinizi görecektir. RTX benim açımdan çok önemli değil çünkü görsel kaliteyi biraz daha iyileştiriyor olsada FPS'ide ciddi anlamda düşürüyor. Bence üst seviye bir karta sahip değilseniz RTX pek bir işe yaramıyor. DLSS ise gerçekten mükemmel bir teknoloji fakat AMD'de bu konuda yeni bir adım attı ve Fidelity FX super resulation'u çıkardı. Şuanda DLSS kadar iyi değil ama gelecek güncellemeler ile daha iyi bir seviyeye geleceğini düşünüyorum. Örneğin ben GTX 1060 ile God of War'u 50 Fps ile oynayacakken Fidelity FX sayesinde 70 FPS civarında oynadım. Yani kısaca bence RTX ve DLSS olmayan kartlar eğer RTX serisi kartlara göre daha uygun fiyata bulunabiliyorsa tercih edilebilir.

3050 tercih etmelisin geçen gün rastgele forumlarda gezerken Inventus'ta 4500'e Phoenix modeli gördüm. Böyle fırsatları değerlendir bence.
3050 tercih edeceğim ama stok durumlarından dolayı 3050'li sistemlerin stoğu bulunmuyor, piyasaya çıkan 3050'li hazır sistemler dakikalar içerisinde satın alınıyor veya stokçuluk yapılıyor. Biraz daha bekleyeceğim stok durumları düzelmezse 1660Ti veya başka kartlara yönelmeyi planlıyorum.

3050 tercih edeceğim ama stok durumlarından dolayı 3050'li sistemlerin stoğu bulunmuyor, piyasaya çıkan 3050'li hazır sistemler dakikalar içerisinde satın alınıyor veya stokçuluk yapılıyor. Biraz daha bekleyeceğim stok durumları düzelmezse 1660Ti veya başka kartlara yönelmeyi planlıyorum.
6500XT hakkındaki düşüncelerin neler? Gayet ucuza bulunabiliyor. 4000-5000 bandına.

Geri
Yukarı