ASUS Dual RTX 2060 EVO vs ASUS Dual RTX 3050

KyRoSs

Centipat
Daha fazla  
Yakın zamanda sistem almayı planlıyorum fakat şu anki PC piyasa fiyatları, ekran kartı stok durumları vs. den dolayı sürekli erteleniyor. RTX 2060'lı veya RTX 3050'li bir sistem almayı planlıyorum, sizler de görüşlerinizi belirtirseniz mutlu olurum. 3050'ye daha sıcak bakıyorum aslında fiyatından dolayı fakat maalesef şu anda 3050'li sistemlerin stoğu bulunmuyor, yeni çıkan sistemlerin de stoğu anında tükeniyor. İşlemci olarak ise Intel Core i5 10400F düşünüyorum.

GameGaraj'da PowerColor'da 6600'den 6600XT yükseltmesi için 500 TL istiyordu :D

Hocam alınmaz ben 13300'e aldım şu an dağıtımda. (RX 6600)
Hocam şu an piyasada 6600xt 15.5k ya sistem yok başka bir yerde. Varsa link atabilirsin ona bakayım bi.
6600XT varken 3060 alma.
Bende öyle düşünüyorum. Gamegarajdan alıcam galiba kredi kartıyla. Teşekkürler.

Hocam şu an piyasada 6600XT 15.5k ya sistem yok başka bir yerde. Varsa link atabilirsin ona bakayım bir.

Bende öyle düşünüyorum. GameGaraj'dan alacağım galiba kredi kartıyla. Teşekkürler.

Hocam başka yerde yok diye biliyorum bence almışken 6600 XT alın.

Siz bu kadar 6600XT övünce benim de onu alasım geldi. 😅
En basitinden youtubede karşılaştırma videoları var oradan bakabilirsiniz kaç fps fark olduğuna. Birde elektrik tüketimi de daha az galiba.
Hocam başka yerde yok diye biliyorum bence almışken 6600 XT alın.
İncehesapta varda m2ssd yok ve psu 550w. O yüzden gamegaraj daha mantıklı.

İşlemci olarak 11400 de olabilir. Güç olarak RTX 2060 biraz daha önde. Fakat RTX 3050 daha yeni nesil bir kart ve RTX 3000 serisi için olan veya çıkacak olan özelliklerden faydalanabilir.
Evet yeni nesil olduğu için ben de 3050 taraftarıyım fakat piyasada şu an 3050'li hazır sistem bulmak zor olanlar da zaten 2060'lı sistemlerin fiyatından bile yüksek fiyatta.
Aynı zamanda 3050 8 GB VRAM'e sahip.
Ekran kartının gücünü sadece VRAM'i belirlemez ki. O yüzden 8 GB olması büyük bir avantaj değil.

Bu sistemi gördün mü hocam bende bunu almayı düşünüyorum mining tarafını da düşünerek.
AMD ekran kartı düşünmüyorum hocam.

Evet yeni nesil olduğu için ben de 3050 taraftarıyım fakat piyasada şu an 3050'li hazır sistem bulmak zor olanlar da zaten 2060'lı sistemlerin fiyatından bile yüksek fiyatta.

Ekran kartının gücünü sadece VRAM'i belirlemez ki. O yüzden 8 GB olması büyük bir avantaj değil.

AMD ekran kartı düşünmüyorum hocam.

Bütçe neydi hocam senin?

GameGaraj'daki sistemi şu şekilde aldım şimdi de monitör arıyorum 2.5k bütçe var. 144Hz monitör tavsiyesi olan var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220223-182000_Chrome.jpg
    Screenshot_20220223-182000_Chrome.jpg
    78,1 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
GameGaraj'daki sistemi şu şekilde aldım şimdi de monitör arıyorum 2.5k bütçe var. 144Hz monitör tavsiyesi olan var mı?

165Hz monitör var reis dur atıyorum :))

Buldum :)

165Hz monitör var reis dur atıyorum :))

Buldum :)
Curved monitörlere nedense sıcak bakmıyorum ben ya teşekkür ederim ama. Ayrı bi konu açtım monitör tavsiyesiyle ilgili bakalım orada ne diyecekler.

Curved monitörlere nedense sıcak bakmıyorum ben ya teşekkür ederim ama. Ayrı bir konu açtım monitör tavsiyesiyle ilgili bakalım orada ne diyecekler.

Bence güzel reis 27 inç kullanıyorum ben evde ama 165Hz olması sana arti fiyatı da uygun yani. Düşün bak ne diyecekler?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı