ASUS GTX 560 Ti Tanıtma Sorunun Çözümü

Dr.Who

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhabalar,

- Mac OS X Mavericks 10.9.4 kurulumuna Nvidia kextleri yüklü halde iken GraphicsEnabler=Yes/No gibi kombinasyonlar deneyerek boot etmeye çalışıyordum. Ancak bu işlemlerin hiçbirisi sonuç vermedi ve monitörde No Signal yazısı çıkarak görüntü gelmiyordu. DVI Portundan bağlı olmasına rağmen. Forumda bulunan RAW imajını USB'ye yazdırdım.

- iATKOS'dan almış olduğum Nvidia kextlerini neden ise tanımadı, internette birkaç kext bularak bunları denedim ve tam sonuç aldım. Üstteki alanının şeffaflaşmasında ekran kartının 1024 MB olarak görmesinden.

Sorunun çözümü
  1. RAW imajını attığınız USB'nin içerisine TransMac'i yönetici olarak çalıştır diyerek flash belleği seçin.
  2. System > Library > Extensions klasörü içerisinde bulunan Nvidia kextlerini silin, ben ATI, Intel kextlerinide sildim bu sizin isteğinize bağlı, sistemde fazla kext olupda boşuna kurmasın diye.
  3. Tekrar System/Library/Caches/com.apple.kext.caches/Startup buraya gelerek buradaki kernelcache dosyasını silin,
  4. Arından orjinal clover ile gelen boot komutları ile boot edin. Ek komut girmedende ekran gelmesi gerek.
  5. Kurulum bittikten sonra, Kext Wizard ile aşağıdaki kextleri kurarak bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık full çalışan bir Mac OS X Mavericks ile karşı karşıya kalacaksınız.
Kext İndirme Bağlantısı:
- http://macos.vbulletin-turkiye.com/mavericks/NVidia-Kexts.zip
- MEGA

vY4E7A.png

Kanyak: ASUS ENGTX 560 Ti Tanıtma Sorunun Çözümü | OS X Türkiye - Türkiye'nin Hackintosh Platformu

Merhabalar... - http://macos.vbulletin-turkiye.com/mavericks/NVidia-Kexts.zip
link ölü.. iki sinide yüklememiz gerekiyorsa. tekrar yükler misiniz..

BİLGİSAYARIN ÖZELLİKLERİ
Anakart : MSI P67A-C43(MS-7673)
İşlemci Modeli :Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU z
İşlemci Hızı: 3.40GHz (8 CPUs), ~3.4GH
SSD: 128GB SANDİSK SSD
Ses Kartı:Creative Audigy Value 7.1 Ses Kartı
Ekran Kartı : Nvidia
Ekran Kartı Belleği: 1 GB
Grafik İşlemcisi : ZOTAC GeForce GTX 560 Ti 720M
Sistem Belleğİ : 8 GB
Bellek Tipi : Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3

Sistemim bu.. ekran kartını tanıtmamda yardımcı olur musunuz..

bütün işlemleri tekrar mı yapıyım.... Yoksa kurulu haldeyken graphics enabler yes yapabilir ve Kextleri yükleyebilir miyim..
birde son işlem olarak kextleri kurun demişiniz ! ama nereye kuracağım.. Kext Wizard kendimi kuruyor.. çok mu soru oldu :) şimdiden teşekkür ederim

birde yosemite kurabilir miyim aynı yolla
sorunsuz.. ?

kext wizard kullan, GraphicsEnabler=Yes komutunuda ekle.
Yosemite'yide dene ancak bu sorun bende Core 2 Duo işlemci kullanırken vardı i7-4790 kullanıyorum şimdi bu işlemlere gerek kalmıyor.

yüklemeden önce cloverde injekt nvdia yı işaretleyerek mac hakkında bölümünde ekran kartımı gördüm fakat sadece 1080 ölçek vardı dierleri yoktur.. kext vizartla yükledim .. bu sefer hiç giremiyorum.... güvenli girdiğimde gayet güzel çalışıyor ama.. Nasıl düzelteceğim hakkında bilginiz var mı

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı