Asus GTX 750 Tİ Sıcaklı Sorunu

Ronnezz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. 2. el Asus GTX 750Ti satın almıştım. Fakat bugün dikkatimi bir şey çekti. CS:GO oynarken, orta ayarlarda ve 3. maç sonunda, ekran kartının sıcaklığına baktığımda 80 dereceyi gösterdiğini gördüm. Sizce bu değer normal midir? Oyunda herhangi bir sorun teşkil etmiyor, akıcı şekilde yine oynuyorum ama aklıma takıldığından bir sorayım dedim. Boşta, internette takılırken 33-35 derece civarı oluyor. Ekran kartım fotoğraftaki gibidir.

8.jpg

Kartın termal macununu yenileyebilirsiniz hocam. Kurumuştur büyük ihtimalle. Bir de bir sorum olacak kartı Aliexpress'ten mi aldınız? Memnun musunuz?

Merhaba arkadaşlar. 2. el Asus GTX 750Ti satın almıştım. Fakat bugün dikkatimi bir şey çekti. CS:GO oynarken, orta ayarlarda ve 3. maç sonunda, ekran kartının sıcaklığına baktığımda 80 dereceyi gösterdiğini gördüm. Sizce bu değer normal midir? Oyunda herhangi bir sorun teşkil etmiyor, akıcı şekilde yine oynuyorum ama aklıma takıldığından bir sorayım dedim. Boşta, internette takılırken 33-35 derece civarı oluyor. Ekran kartım fotoğraftaki gibidir.

Eki Görüntüle 314356
90-100 olmadıkça sıkıntı yok.Sıcak havalarda normal zaten.

Muhtemelen fanlar aşağı baktığı için görmemiştir. Benim 750 ti bu yaz sıcaklıklarında 57 dereceyi geçmiyor. Muhtemelen fanlar çalışmadığı için bu sıcaklıklara çıkıyor. :)

Fanlar çalışıyor arkadaşlar o kablo takılı ucunda devam eden kablo var. Fotoğrafta görünmemiş en iyisi termal macun yenileyim ben.
Kartın termal macununu yenileyebilirsiniz hocam. Kurumuştur büyük ihtimalle. Bir de bir sorum olacak kartı Aliexpress'ten mi aldınız? Memnun musunuz?
Evet hocam aliexpressten aldım kart çok temiz ama bu sıcaklığı çözersem hiç bir sorun kalmayacak

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı