Asus GTX 750 ti Strix O.C Edition Overclock Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar,

Bugün itibariyle Asus Gtx 750 ti oc edition ekran kartını aldım ve taktırdım ve gayette memnunum ancak ben bu ekran kartına overclock yapmak istiyorum ama overlclock yapmayı bilmiyorum maalesef. Overclock demek eşittir fps artışı demek diye duydum. Daha önce bu ekran kartına sahip olan ve overlclock yapan arkadaş veyahut yapmayı bilen arkadaş varsa nasıl yapıldığını detaylıca benle paylaşabilirse çok sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Voltaj ayarlarına dokunmayın bellek frekansını ve GPU frekansını 10-15 artırarak limiti bulabilirsiniz.
Limit sınırını sıcaklık ve ekran kartından gelen ses den anlayacağım sanırım veya direk olarak size buraya yansıtsam fotoğrafı yardımcı olabilir misiniz ? Cidden çok tedirgin oluyorum.

Son düzenleme:
Sıcaklık 70 iyi, 80 dereceyi geçmesin voltaj vermeden 100-200 Mhz arttırman sorun olmaz sonrası için voltaj gerekli. SS atarsın bakarız burada (y)
Ben soruyorum direk :D yazarak çok soru sormam gerekiyor bir bilsen :D buradan hangisini kaç arttırmam gerekiyor acaba, hiç değiştirilmemiş hali bu.

Dosya Ekleri

• yeni.jpg
    yeni.jpg
    195,5 KB · Görüntüleme: 780
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı