ASUS GTX 750 Ti Strix OC Edition vs GTX 960 ??

DoNaMeK

Hectopat
Daha fazla  
22 Ocakta referans tasarımının piyasaya sürüleceğini sandığım GTX 960 'ın 128 bit Bus Width e sahip olacağını duydum.ASUS GTX 750 Ti Strix OC Edition'da 128 bit.Aynı zamanda GTX 750'nin önemli bir avantajı olan Maxwell mimarisi birçok kişinin malumudur. GTX 960' da da 900 serisinin içinde bulunması nedeniyle Maxwell mimarisi kullanılıcaktır diye tahmin ediyorum.Ayrıca Piyasaya sürülüş fiyatının da 200$ civarı olacağı konuşuluyor.Bu durumda piyasa fiyatı TL bazında GTX 750 Ti ile aynı fiyata denk geliyor(aşağı yukarı). Seçim yapıp birini almak istersek ne yapmalıyız sizce? GTX 750 Ti 'yi mi , yoksa GTX 960 mı alınmalı? (2 sini de referans tasarım olarak kabul edebilirsiniz kıyas yaparken, ya da 2 si de ASUS Strix varsayalım)

• Kesinlikle GTX 960 tercih ederim yeni mimari her zaman daha iyidir ;)
Anlamadın galiba, ikiside yeni mimari kartlar. Sadece ismi farklı 750'nin. Aslında nesil olarak 950 gibi düşünebilirsin.

Şahsen 960'ı tercih ederim, ama aralında ciddi bir performans farkı olacağını sanmıyorum. Duyduğuma göre f/p ürünü olacakmış 960. Ayrıca emin olamayız. Yakında karşılaştırılır zaten çok yakın olursa. Takipte kal.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı