Çözüldü ASUS GTX 760 oyunlarda atma ve mavi ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wzedlare

Kilopat
Yer
Aachen
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bahsedeceğim sorun sadece oyunlardayken ve hiç beklenmedik anlarda başıma geliyor. Ekran kartına yük bindiren oyunlarda da(F1 2019), az yük bindiren oyunlarda da(Europa Universalis IV) oluyor. Sorun hem SSD'deki oyunlarda hem HDD'deki oyunlarda yaşanıyor, bu yüzden sorun diskten bağımsız yaşanıyor. Bazen oyundayken oyun tamamıyla donuyor, oyunu kapatıp yeniden açmak zorunda kalıyorum. Bazen oyun hem donuyor hem de ekranda yeşil karıncalanmalar oluyor. Oyun donduğunda olay görüntüleyicisinde her seferinde şu mesaj oluyor: "Nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu." Nadiren de olsa mavi ekran hataları alıyorum. Biraz önce aldığım mavi ekranın minidump linki: 030220-9062-01.dmp

Sistemim:
İşlemci: Intel i5 3350P (işlemcide HD Graphics yok.)
Anakart: ASUS H61M-K LGA1155 (BIOS son sürüm)
RAM: Kingston 8 GB 1600 MHz DDR3 HyperX Fury Black HX316C10FB/8 (tek stick)
Ekran kartı: ASUS GTX760 DirectCU II O.C. GDDR5 2 GB 256Bit
SSD: Adata SU650 240 GB 520/450MB/s 3D nand SATA3 2.5" SSD
HDD: WD Caviar Black WD1002FAEX 1TB 7200 RPM 64MB
PSU: Aerocool VX Plus 500W 38A güç kaynağı AE-VXP500
Kasa: TX K3
İşletim sistemi: Windows 10 Home 1909 (is derlemesi 18363.657)

Şimdiye kadar yaptıklarım:
* DDU ile temizledikten sonra ekran kartı driverını en güncel sürüme yükselttim.
* Kartı FurMark ile 1 saat test ettim, testi sorunsuz geçti.
* OCCT ile Power testi yaptım, test yine sorunsuz geçti.
* RAM'ler Memtest'ten sorunsuz geçtiler.
* TDR manipulator kullanarak tdrdelay değerini 8 yaptım.
* Kaspersky antivirüsü kaldırdım.
* 3 kez temiz format attım.
* Chipset ve ses kartı driverlarını da son sürüme güncelledim.
* 2x4GB RAM takılıydı şüphelenip tek stick sıfır 8 GB HyperX RAM alıp taktım.
* Eski ekran kartım GTX750 idi. GTX750 takılıyken sadece oyunlardan atıyorken GTX760'a geçince nadir mavi ekran hatalarına da yakalanmaya başladım.
* Yeni Aerocool PSU'ya geçtim.

Bu sorunla 1 aydır cebelleşiyorum. Bir sürü şey denedim fakat sorun bana mısın demedi. Haftada 1-2 kez yaşanıyor ve çok sinir bozucu. Son çare size danışıyorum arkadaşlar. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 88077449_272032107114821_5431834423307796480_n.jpg
    88077449_272032107114821_5431834423307796480_n.jpg
    688,3 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
Çözüm
Ömrünü doldurmuştur artık hocam. Bu yaz ben de GTX760’ı emekliye ayırdım.

Ben de oyun içinde yük bindiren bindirmeyen farketmeksizin mavi ekran alıyordum. Ekran kartına dair yaptığım hiçbir çözüm sonuç getirmedi. En niyahetinde 6-7 senelik kart.
Mümkünse güncel bir kart ile tekrar test yapın.

Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Ben de oyun içinde yük bindiren bindirmeyen farketmeksizin mavi ekran alıyordum. Ekran kartına dair yaptığım hiçbir çözüm sonuç getirmedi. En niyahetinde 6-7 senelik kart.

Anakart değişince sorun düzeldi. Sorun Ekran kartından değilmiş.

Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Anakart değişince sorun düzeldi. Sorun Ekran kartından değilmiş.

Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı