Asus GTX 770 ve R9 280x kaç yıl ultra oynatır ?

• Konuyu başlatan SaLiK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 2B
S

SaLiK

Ziyaretçi
Forumda bu konuyla alakalı sorular var. Ama benim monıtorum FULL HD değil. Şimdi sistemim şöyle:
  • 8 GB RAM
  • Core i5 750
  • 800w PSU
  • 1600x900 ekran
Monitörümü değiştirmeyeceğim. Bu 2 karttan hangisi bu sistemle beni 3 yıl ultra ayarlarda oynatır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ona bakarsan R9 280X, 3 GB ve 384 bit bir kart. Günümüzde oyunlar minimum 2 GB ekran kartı belleği istemeye başladı. Bit değeri de önemli. Ekran kartı alırken de soldan ikinci rakama bakılır. Bu durumda R9 280X, GTX 770'i ezer geçer.

Diğer professıonellerinde yorumlarını alayım lütfen. @Recep Baltaş abi özellikle senin yorumunu merak ediyorum.

R9 280x Ubisoft'un oyunlarında sorun cıkarıcak gibi geliyor sen 770 ile unıty, far cry 4'te kac fps aldın kardeşim?
Daha satın alma fırsatım olmadı. İnternet'ten testlerini inceleyebilirsin.

Ona bakarsan R9 280X, 3 GB ve 384 bit bir kart. Günümüzde oyunlar minimum 2 GB ekran kartı belleği istemeye başladı. Bit değeri de önemli. Ekran kartı alırken de soldan ikinci rakama bakılır. Bu durumda R9 280X, GTX 770'i ezer geçer.
Soldan 2. rakam Amd tarafında farklı değerlendirilir, Nvidia tarafında farklı değerlendirilir. Dediğine göre de ilk rakam ne kadar büyükse o kadar yeni teknolojiyle üretilmiştir. 2 ve 7. Yanlış bilgiler vermeyelim.

Soldan ikinci rakamı demişsin ama biri amd marka biri nvidia. Nvidia'nın 7'si amd'nin 8'i ile yaklaşık eş hatta bazen daha iyi.

@Forzatox hocam soldan 2. rakamına bakıyorsunuz da örnek vereyim ; GTX 780 soldan 2. rakamı ''8'' GTX 970 ise soldan 2 rakamı ''7'' hangisi daha iyi derseniz GTX 970 gösterecektir herkes çünkü güç tüketimi ve yeni nesil mimarisi gerçekten çok iyi bir f/p ürünü olarak göze çarptırıyor. Tabiki soldan 2. rakamına bakılmalıdır ama bazı istisnalar göz önünde bulundurularak.

• GTX 770 almanı öneririm çoğu oyunun tabanı Nvidia olarak gözüküyor.

• Güç tüketimi konusunda da Nvidia gayet başarılı elektirik faturandan kısmın olursun aradaki farkla :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı