Asus Gtx 780 ile 770 Arasındaki Fark Nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
F

Fatih DEMİR ANT

Ziyaretçi
Asus gtx 780 3GB 384 bit ile Gtx 770 4GB 256 bit arasında çok fazla fark var mı? Aradaki fiyat farkı parasını hak ediyor mu? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus gtx 780 3GB 384 bit ile Gtx 770 4GB 256 bit arasında çok fazla fark var mı? Aradaki fiyat farkı parasını hak ediyor mu? Recep Baltaş ,Haluk Sekendiz.

Forum da cevap verecek bilgili başka arkadaşlar var. Recep Baltaş , Haluk Sekendiz yazarak diğer arkadaşlara haksızlık yapmış oluyorsun.

Forum da cevap verecek bilgili başka arkadaşlar var. Recep Baltaş ,Haluk Sekendiz yazarak diğer arkadaşlara haksızlık yapmış oluyorsun.
Ayıp ettiniz tabiki sizler de varsınız ben onlara bildirim gitmesi için etiketliyorum.

Forum da cevap verecek bilgili başka arkadaşlar var. Recep Baltaş ,Haluk Sekendiz yazarak diğer arkadaşlara haksızlık yapmış oluyorsun.
Peki ya sizin görüşünüzü alabilir miyim? Sizce hangisi daha iyi?

• GTX 780'in içinde 7 milyar transistör var, GTX 770'de ise 3,5milyar.
  • GTX 780'de 2304 Shader ve 48ROP, GTX 770'de 1536 Sahader ve 32ROP var
  • GTX 780'nin band genişliği 288GB/s, GTX 770'de ise 224GB/s
NVIDIA GeForce GTX 780 | techPowerUp GPU Database
NVIDIA GeForce GTX 770 | techPowerUp GPU Database

GTX 780 ne kadar iyi olsada bazı oyunlarda bu fark çok fazla değil. Mesela Crysis3'de 1920x1080 çözünürlükte aradaki fark 8FPS görünüyor. Bu farkın çok fazla olmaması şu anda belki GTX 780'nin verildiği parayı hakettmediği gibi bir sonuç çıkartabilir ama ilerki yıllarda bu fark daha anlaşılır olacaktır.

Benim şahsi görüşüm GTX 760'ın üzerinde bir kart almak bence gereksiz. Tabiki GTX 770 ve GTX 780 daha iyi kartlar ama bir ekran kartına bu kadar para harcamak fuzuli. Ama çok paran varsa tabiki GTX 780 al yada GTX 770 ona diyecek bir sözüm yok.

crysis3_1920_1080.gif

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı