Asus GTX 780 Ti VS R9 290X PCS+

Marka olarak bilemem. Fakat, genel olarak karşılaştırma tablosudur.
Peki bir fikrinizi aliyim, GTX 780 Ti alacaksam bu sistemi alacağım.
414.png

GTX 780 Ti almıcaksam bu sistemi alacağım.
555.png

Hangisi karlı ?

Hocam 2. sistemdeki ram 8'e düşürülüp oc yapmayacaksanız 4770 (K'sız) alınıp 780ti denenebilir. 1. sistem de gayet güzel. 8350 sizi üzmez. Ancak 780 zaten çok güçlü bir karttır. Oyun için Ti çok fazla. Alacaksanız Ti'siz öneriyorum.

Eğer "sistemde" tamamen oyun oynayacaksanız 780Ti alın. Ancak çok yönlü kullanmak istiyorsanız da 780 sizi üzmez. Ancak ikinci sisteme 16gb ram koymuşsunuz. Eğer render için koyduysanız ikinci sistemi alın. Render olayına çok girmeyecekseniz de birinci sistemi alın. Ayrıca ilk sistemi alacak olursanız CL9 1866mhz 2x4gb ram tercih edin. İkinci sistemi alacak olursanız da 2x8gb 2133mhz CL9 tercih edin. Eğer ben alacak olsam birinci sistemi alırdım. Çünkü profesyonel işler yapmıyoruz neticede. Evimizde günlük bilgisayar kullanıcısıyız. Ben birinci sistemi öneririm. Ancak ikinci sistem daha çok geleceğe yönelik.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı